Další domácí výbuch Slavie. Tentokrát si zastřílela Boleslav

Domácí trápení Slavie pokračuje. Pražané v prvním utkání před svými diváky po historickém debaklu 0:7 s Teplicemi prohráli s Mladou Boleslaví rovněž vysoko 0:4 a ze čtyř duelů této sezony na vlastním hřišti získali jediný bod.

Duel 8. ligového kola rozhodli brankami Štohanzl, Ščuk, Nešpor a Chramosta, tři góly dali hosté v přesilovce po vyloučení brankáře Hrubeše.

Sigma konečně zabrala, v gólové přestřelce přehrála Jihlavu

Mladoboleslavští zvítězili na hřišti Slavie vůbec poprvé a protáhli neporazitelnost na šest utkání. V tabulce jsou čtvrtí, zato Slavia je až třináctá a doma má nejhorší bilanci ze všech celků.

Slávistický trenér Petrouš musel oproti poslednímu prohranému utkání v Jihlavě udělat kvůli zraněním několik změn v sestavě. Největším překvapením bylo nasazení dvacetiletého brankáře Hrubeše, který si při zdravotních problémech Černého odbyl mezi tyčemi ligovou premiéru.

Mladá slávistická sestava se nejprve snažila a zahrozila jako první. Kiselova hlavička se odrazila od Škutky těsně vedle. Od druhé části první půle se začala projevovat kvalita mladoboleslavské zálohy.

V 27. minutě zatočil Fabián přímý kop do malého vápna, kde míč lehce tečoval Nešpor a Hrubeš měl štěstí, že ho hlavička trefila. Za sedm minut už hosté vedli. Chramosta chytře našel před brankou Štohanzla a ten prostřelil Hrubeše. Připsal si patnáctý gól v lize, ten poslední dal shodou okolností také na Slavii.

V 41. minutě mohlo být s Pražany ještě hůř. Chramosta postupoval ze strany sám za branku, trefil ale jen vnější tyč. Nevydařený poločas domácích korunovalo poslední minuta. Brankář Hrubeš daleko před vápnem srazil unikajícího Nešpora a rozhodčí mu bez váhání ukázal červenou kartu. Při své ligové premiéře tak odchytal jen poločas, do druhé půle naskočil mezi tyče Rakovan.

Hosté s přehledem kontrolovali vedení a rychle ho mohli navýšit, kdyby Štajner nemířil těsně vedle. V 61. minutě už ale Mladoboleslavští přidali uklidňující druhou trefu. Jarolímův roh proskočil až ke Ščukovi a ten hlavou vstřelil už svůj třetí gól v sezoně.

Pražané neměli sílu na zvrat a ještě dvakrát inkasovali. Z podobné situace jako Ščuk se po Jarolímově rohu prosadil také Nešpor a pět minut před koncem dokonal debakl po úniku Chramosta.

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 0:4 (0:1)

Branky: 34. Štohanzl, 61. Ščuk, 69. Nešpor, 85. Chramosta. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Hájek. ŽK: Fabián (MB). ČK: 45.+1 Hrubeš (Slavia). Diváci: 4929.

Slavia: Hrubeš - Nitrianský, Kolařík, Dobrotka, Dostál - Gecov (46. Rakovan), Zmrhal - Koreš, Kisel (81. Šimeček), Hurka - Škutka (62. Škoda). Trenér: Petrouš.
M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Fabián - Jarolím, Ščuk (84. Eliáš) - Štohanzl (87. Štípek), Štajner, Chramosta - Nešpor (80. Jeslínek). Trenér: Minář.