Hradec a Karviná se posunuli za vedoucí Ústí

Nedělní dopolední zápas 8. kola Fotbalové národní ligy na Žižkově vyšel lépe Hradci Králové, který porazil domácí Viktorii 1:0. Jediný gól utkání vstřelil chvíli po přestávce David Vaněček a posunul tak Východočechy na medailové pozice v průběžné tabulce. Hradec odpoledne předstihla o skóre Karviná, která porazila Loko Vltavín 3:1. Naopak Frýdek-Místek prohrál na hřišti Varnsdorfu 0:1.

Viktoria ztratila body i ve čtvrtém domácím utkání v sezoně. S exligovým Hradcem při tom držela v prvním poločase krok. Žižkov měl dokonce první slibnou šanci, ale střelu Bartošáka zneškodnil Lindr.

Na druhé straně včas zakročil proti Kuličovi Boháč. Přesto mohli jít hosté do vedení, jenže křížný pokus Vaněčka jen těsně minul tyč domácí branky.

V 54. minutě už se ale stejný hráč radoval. Janoušek našel zprava Vaněčka na penaltovém puntíku a střelec Hradce poslal míč přímo do šibenice. Srovnat mohl Böhm, ale Lindr proti němu včas vyběhl.

Ani hosté už druhý gól nepřidali, když Kučeru ve velké šanci vychytal Boháč. Viktoria měla ještě velkou příležitost v nastavení, ale střelu Hejného z otočky vytáhl na roh Lindr. Hradec si tak odvezl tři body za výhru 1:0.

Karviná si na domácím hřišti snadno poradila s posledním týmem tabulky, Loko Vltavínem. Už v prvním poločase se prosadil Vladimír Mišinský a po pauze dal stejný hráč ještě jednu branku. Mezitím se trefil také Ciku.

V závěru mohl snížit z penalty Očovan, ale neproměnil ji. Přesto pražský klub aspoň zkorigoval zásluhou Pečeni. Karviná ale po výhře 3:1 předstihla v tabulce o skóre právě Hradec.

Naopak dosud druhý Frýdek-Místek klopýtl na půdě Varndsdorfu, který při tom hrál už od první minuty bez vyloučeného brankáře Porcala. Hosté ale nedokázali přesilovku využít a v závěru dokonce inkasovali, když se trefil Schubert.

Fotbalová národní liga, 8. kolo:

FK Viktoria Žižkov - FC Hradec Králové 0:1 (0:0)
Branka: 54. Vaněček. Rozhodčí: Paták - Urban, Mokrusch. ŽK: Bartošák, Šťastný, Houžvička, Böhm, Dressler - Kraják. Diváci: 1362.

FK Viktoria Žižkov: Boháč - Houžvička, Hejný, Šťastný, Bartošák - Bartl, Folprecht, Mareš (78. Dressler), Zapalač (66. Paprčiak) - Červenka (61. Stožický), Böhm.
FC Hradec Králové: Lindr . Plašil, Šisler, Rolko, Poděbradský - Malinský (46. Kraják), Janoušek, Kučera (90.+2 Hochmeister), Shejbal - Kulič, Vaněček (87. Dvořák).

MFK OKD Karviná - Loko Vltavín 3:1 (1:0)
Branky: 37. a 65. Mišinský, 53. Ciku - 90.+2 Pečeňa. Rozhodčí: Hrubeš - Fišer, Vysloužil. ŽK: Hoffmann - Bureš, Valíček. Diváci: 1345.

MFK OKD Karviná: Pindroch - Hoffmann, Mikula, Uvíra, Knötig - Vaněk, Hottek - Ciku, Vladavič (85. Gonda), Eismann (71. Svatonský) - Mišinský (73. Pavelka).
Loko Vltavín: Čaba - Bureš, M. Pávek (54. Kozák), Krimlák, Hájek - Očovan, Valíček (70. Láncz), Mařík, Matějka - Pečeňa, Předota (87. Klán).

FK Varnsdorf - MFK Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Branka: 87. Schubert. Rozhodčí: Kocourek - Dobrovolný, Machálek. ŽK: Zbrožek, Fendrich - Lukáš. ČK: 1. Porcal (Varndsdorf). Diváci: 675.

FK Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Zbrožek, Kouřil - Breite, Mach (3. Fendrich), Kotiš, Končal (81. Šraga) - Volf, Schubert, Mikinič (62. Just).
MFK Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Literák, Židek, Coufal - Vrťo, Mozol, Šrom (83. Talián), Vašenda - Lukáš, H. Prokeš.