Betis si poradil s Valencií, Málaga nadělovala

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V nedělních zápasech 4. kola španělské Primera División byli většinou úspěšnější domácí. Hráči Betis Sevilla porazili Valencii 3:1 a připravili jí už třetí porážku v řadě. Málaga si zastřílela proti Vallecanu, kterému nasázela pět branek. Hattrickem se blýskl Hamdáví. Getafe otočilo vývoj zápasu s Osasunou a zvítězilo 2:1. Jen Espaňol Barcelona bral tři body ze hřiště soupeře, konkrétně za výhru 1:0 na půdě Granady.

Betis dostal do vedení už v deváté minutě po velké chybě v rozehrávce hostů krásnou střelou k tyči Molina. O třináct minut později sehráli domácí krásnou kombinaci. Salva Sevilla našel Juanfrana, ten posunul míč na Molinu, který ho ještě stihl vrátit Sevillovi, jenž už jen snadno skóroval. Sevilla pak využil chytrého prostrčení Vadilla a deset minut před pauzou zvýšil už na 3:0.

Další velkou šanci domácích po změně stran pokryl brankář Diego Alves a po hodině hry mohla udeřit také Valencie. Parejo zahrál přímý volný kop parádně, ale gólman Sara míč vytěsnil. V 67. minutě se ale hosté dočkali. Banega našel hlavu Costy a ten se trefil přesně k tyči. Naděje Valencie pak podržel Diego Alves při velké šanci Cedricka. Ale další gól v zápase už nepadl.

Málaga deklasovala díky hattricku Maročana Hamdávího Vallecano 5:0 a zaznamenala první výhru v sezoně. Devětadvacetiletý útočník, jenž v létě přišel do španělského klubu na hostování z italské Fiorentiny, se stal po deseti letech prvním hráčem Málagy, kterému se podařilo v lize vstřelit hattrick.

Utkání Getafe s Pamplonou rozhodl pro změnu navrátilec z hostování, venezuelský reprezentant Miku, který se do Španělska vrátil po roce stráveném v Celticu Glasgow. Miku dokázal dvěma góly otočit skóre zápasu a zařídil výhru domácích 2:1. Espaňol Barcelona vyhrál 1:0 na půdě Granady, když se trefil Lanzarote.