Cavani, Suárez a spol. udolali Argentinu a jdou do baráže

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Chile a Ekvádoru si v posledním kole jihoamerické kvalifikace zajistili přímý postup na mistrovství světa, kam doprovodí vítěze skupiny Argentinu a druhou Kolumbii. Do listopadové baráže, ve které nastoupí proti Jordánsku, prošla Uruguay.

Rusko a Bosna postupují na MS do Brazílie, stejně jako Anglie a Španělsko

Chile i Ekvádoru stačila k jistotě postupu ve vzájemném souboji remíza, domácí však vyhráli 2:1. V konečném pořadí tak svého soupeře předstihli a obsadili třetí místo. O branky vítězů se v Santiagu de Chile postarali v rozmezí tří minut během první půle Alexis Sánchez a Gary Medel, za hosty po přestávce snižoval Felipe Caicedo.

Ekvádorský trenér Reinaldo Rueda po postupu vzpomněl na útočníka Christiana Beníteze, který v červenci v sedmadvaceti letech nečekaně zemřel na selhání srdce. "Postup chci věnovat jeho památce. Jen tahle rodina (tým) ví, jak moc nám chybí," citovala kouče agentura Reuters.

Trenér Chile Jorge Sampoli, který v polovině kvalifikace nahradil odvolaného Claudia Borghiho, měl po utkání velkou radost, protože prý v postup vůbec nevěřil. "Nedokázal jsem si to představit, pořád tomu nemůžu uvěřit. Jestli chceme mít na mistrovství nějakou šanci, musíme na sobě hodně zapracovat," prohlásil.

Na přímý postup mohla před závěrečným kolem pomýšlet i Uruguay, kvůli nepříznivému skóre by však musela zdolat lídra skupiny Argentinu výrazným rozdílem. Nakonec ale vyhrála jen 3:2, což jí stačilo pouze na 5. příčku zaručující barážový duel s pátým celkem asijské zóny Jordánskem.

Kouč Uruguaye Óscar Tabárez označil postup do baráže za důstojný konec kvalifikace. "A teď stejně jako všichni ostatní Uruguayci doufám, že se nám povede postoupit. Bylo by ale ošidné si myslet, že nás s Jordánskem čekají snadné zápasy," řekl.

Uruguay se v baráži představí počtvrté za sebou. V roce 2002 postoupila přes Austrálii, o čtyři roky později s ní vypadla a v roce 2010 vyřadila Kostariku.

Kvalifikace na MS 2014 - jihoamerická zóna CONMEBOL:

Asunción: Paraguay - Kolumbie 1:2 (1:1)
Branky: 7. Rojas - 38. a 56. Yepes. ČK: 32. Guarín (Kol.).

Santiago de Chile: Chile - Ekvádor 2:1 (2:0)
Branky: 35. Sánchez, 38. Medel - 66. Caicedo.

Montevideo: Uruguay - Argentina 3:2 (2:2)
Branky: 7. C. Rodríguez, 38. Suárez z pen., 50. Cavani - 15. a 42. M. Rodriguez.

Lima: Peru - Bolívie 1:1 (1:1)
Branky: 19. Yotún - 45.+1 Bejarano.