Sevilla zdolala Pamplonu a poprvé opustila spodní půlku tabulky

Hráči Sevilly zdolali v 10. kole španělské ligy na svém hřišti, kam v příštím utkání Evropské ligy zavítá Slovan Liberec, Pamplonu 2:1. Poprvé od začátku sezony se tak posunuli do první poloviny tabulky. Atlético Madrid rozstřílelo Betis Sevilla 5:0 a udrželo se bod za první Barcelonou.

Andaluskému týmu nahrálo vyloučení hostujícího stopera Damiáa Abelly po stažení unikajícího Gameira ve 35. minutě. Deset minut po přestávce využil přesilovku kapitán Ivan Rakitič, který z první poslal k zadní tyči centr Stéphana Mbiy, druhou branku přidal čtvrt hodiny před koncem Jairo Samperio.

Osasuna snížila tři minuty před závěrečným hvizdem zásluhou hlavičky Oriola Riery, Sevilla ale nedopustila opakování kolapsu z předchozího kola, kdy v posledních deseti minutách ztratila dvoubrankové vedení nad Valladolidem a nakonec remizovala 2:2.

Trenér Unai Emery, jehož hráči ve čtvrtek vybojovali v Liberci remízu 1:1 a podruhé se se Slovanem utkají hned v příštím utkání skupiny H ve čtvrtek 7. listopadu, dnes nasadil sestavu: Beto - Figueiras, Carrico, Pareja, Moreno - Samperio, Mbia (77. Cristóforo), Rakitič, Machín - Bacca (84. Rusescu), Gameiro (64. Perotti).

Atléticu pomohla doma proti Betisu rychlá vedoucí branka. Při debutu v základní sestavě se trefil talentovaný záložník Óliver Torres, který na první ligový v kariéře potřeboval 13 vteřin. Zaznamenal tak historicky nejrychlejší gól madridského celku. V La lize bylo dřív po úvodním hvizdu k vidění jen devět gólů, rekord drží Joseba Llorente z Valladolidu se sedmi sekundami.

Po přestávce vylepšil skóre kanonýr David Villa, který nejprve v 53. minutě využil centr Filipeho Luise hlavou a za čtyři minuty se uvolnil v pokutovém území a trefil se levačkou. Následně navýšil své vedení v tabulce střelců jedenáctým zásahem Diego Costa a v nastavení uzavřel skóre Gabi.

Valencie prohrála regionální derby na hřišti Villarrealu vysoko 1:4 a zůstává jedenáctá, zatímco její soupeř drží překvapivé čtvrté místo. Nováčkovi pomohl k vysoké výhře dvěma góly Mexičan Giovani Dos Santos, který je s šesti brankami čtvrtým nejlepším střelcem a v dnešním utkání navíc trefil tyč a neproměnil penaltu.

Španělská liga - 10. kolo:

FC Sevilla - Pamplona 2:1 (55. Rakitič, 75. Samperio - 87. Riera)
Villarreal - Valencie 4:1 (49. a 84. Dos Santos, 17. Uche, 22. Pérez - 63. Ricardo Costa)
San Sebastian - Almería 3:0 (15. a 50. Griezmann, 55. Ángel)
Atlético Madrid - Betis Sevilla 5:0 (53. a 57. Villa, 1. Torres, 65. Costa, 90.+3 Gabi)