Lewandowski a spol. zničili Stuttgart a prostříleli se do čela

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Borussia Dortmund se mohla v pátek večer alespoň na několik hodin dostat do čela bundesligové tabulky. Stačilo k tomu ve vyprodaném Signal-Iduna-Parkup porazit Stuttgart, který přijel do Vestfálska jako osmý celek tabulky.

Do roku 2018 mi nikdo nemusí volat, vzkázal zájemcům Klopp

Domácí deklasovali Stuttgart 6:1 a posunuli se do čela tabulky. Vedou o dva body před neporaženým Bayernem Mnichov, který hraje v sobotu v Hoffenheimu. Čistý hattrick během 18 minut druhé půle nastřílel polský útočník Robert Lewandowski, trenér Jürgen Klopp slavil v prvním zápasu po prodloužení smlouvy do roku 2018 vysokou výhru.

Stuttgart, který nad Dortmundem naposledy v bundeslize zvítězil v lednu 2010, přitom začal lépe a Haggui ho dostal do vedení. Borussia ale rychle vyrovnala, tři minuty po Papastathopulosovi se navíc trefil i Reus.

Druhý poločas už patřil Lewandowskému, který se poprvé trefil v 54. minutě a sám posunul skóre až na 5:1. S devíti brankami se dostal do čela tabulky střelců. Na poslední gól zápasu, který sledovalo 80.645 diváků, pak ještě nahrál Aubameyangovi.

Dortmund tak zůstal na vlastním stadionu stoprocentně úspěšný, naopak Stuttgart v osmém utkání pod vedením trenéra Thomase Schneidera poprvé prohrál.

Bundesliga - 11. kolo:

Borussia Dortmund - Stuttgart 6:1 (2:1)

Góly: 19. Papastathopoulos, 22. Reus, 54. a 56. a 72. Lewandowski, 82. Aubameyang - 13. Haggui.

Dortmund: Weidenfeller - Hummels, Papastathopoulos, Schmelzer, Błaszczykowski - ahin, Bender, Mkhitaryan, Grosskreutz - Reus, Lewandowski. Trenér: Klopp.

Stuttgart: Ulreich - Haggui, Boka, Schwaab, Sakai - Gentner, Kvist, Leitner, Maxim - Ibiševič, Werner. Trenér: Schneider.