Hradec se udržel v čele

Hradec Králové porazil v duelu 14. kola Fotbalové národní ligy Zlín doma 2:0 a udržel se v čele tabulky. "Votroci" vedou druhou nejvyšší soutěž o bod před Táborskem, další dva body ztrácí třetí Ústí nad Labem.

Hradec, který v minulé sezoně sestoupil z první ligy, se oklepal z předešlé prohry na půdě předposledních Bohemians Praha a potvrdil, že doma je v poslední době neporazitelný. Na vlastním stadionu vyhrál popáté za sebou.

O triumfu nad Zlínem Východočeši rozhodli dvěma rychlými góly po hodině hry. Nejprve se po přímém kopu prosadil dorážkou hlavou Pillár a za tři minuty zvýšil z voleje kanonýr Vaněček, který si dvanáctým gólem v sezoně upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže. Neúspěšnou premiéru na zlínské lavičce prožil nový kouč Martin Pulpit.

Tři porážky po sobě srazily na čtvrté místo tabulky Karvinou, kterou po dnešní domácí výhře 3:1 nad Třincem bodově dostihl Varnsdorf. O bod zpět jsou šesté České Budějovice, druhý z týmů, který v minulé sezoně sestoupil z první ligy.

Do velké formy se dostává Žižkov. Pražský celek porazil dopoledne pod televizní věží Pardubice 2:0 a pošesté za sebou bodoval. Viktoria se díky tomu posunula na osmé místo.

Exligový Žižkov byl po osmi kolech předposlední, nyní však už měsíc a půl drží v druhé lize neporazitelnost. Pražany nijak nerozhodila středeční vysoká prohra 0:4 v Poháru České pošty v Brně a proti Pardubicím se vrátili na vítěznou vlnu. Vděčili za to povedenému startu do druhé půle, mezi 50. a 56. minutou se prosadili lobem Sivrič a kličkou brankáři Voltr.

14. kolo druhé ligy:

FC Hradec Králové - Fastav Zlín 2:0 (0:0)

Branky: 59. Pillár, 62. Vaněček. Rozhodčí: Mikel - Plesar, Machálek. ŽK: Plašil - Kubica, Pazdera, Salachna. Diváci: 1125.

Hradec: Lindr - Plašil, Rolko, Pillár, Poděbradský - Shejbal, Janoušek (90. Kopáč), Schwarz (87. Hochmeister), Zelený - Kulič (83. Dvořák), Vaněček. Trenér: Prokopec.
Zlín: Dostál - Pazdera, Kubica, Hubáček, Hájek - Salachna, Polách (79. Kroča), Hruška (73. Holík), Elšík - Malcharek, Bartolomeu (64. Železník). Trenér: Pulpit.

FK Varnsdorf - Fotbal Třinec 3:1 (1:0)

Branky: 20. Volf, 49. Mikinič, 57. Breite - 77. Matoušek. Rozhodčí: Marek - Hock, Antoníček. ŽK: Mach (Varnsdorf). Diváci: 624.

Varnsdorf: Fendrich - Tvaroha, Kouřil, Zieris, Končal - Breite (65. Jakobovský), Kotiš, Rudnickij (74. Mach) - Mikinič, Volf, Schubert (71. Daníček). Trenér: Frťala.
Třinec: Bruk - Lisický, Malík, Čelůstka, Matoušek - Malíř, Motyčka, Málek, Rekiš - Gulajev (81. Gavlák), Juřena (73. Čtvrtníček). Trenér: Kula.

Viktoria Žižkov - FK Pardubice 2:0 (0:0)

Branky: 50. Sivrič, 56. Voltr. Rozhodčí: Kalenda - Pilný, Ratajová. ŽK: Mareš, Voltr - Jeřábek, Norek. Diváci: 884.

Žižkov: Boháč - Bartošák, Bodeček (74. Kiidron), Šťastný, Houžvička - Sivrič, Podrazký, Bartl, Súkenník (46. Folprecht), Mareš - Voltr (85. Škoda). Trenér: Trpišovský.
Pardubice: Shejbal - Přibyl (71. Řezníček), Tischler, Šejvl, Norek - Pospíšil, Kudrna, Jeřábek, Hundák (60. Dostálek) - Rešetár, Hodas (67. Kakrda). Trenér: Krejčí.