Pešice si měl místo Kanady prosadit Koreu. A chválíme Plzeň za Domažlice!

[hot]PSALI JINDE[/hot] V sobotu dopoledne šla na ČT Sport za sebou dvě fotbalová utkání, nejprve od 8:30 záznam pátečního mezistátního přátelského duelu Česko – Kanada (2:0) v Olomouci a potom od 11 hodin přímý přenos odloženého úvodního zápasu osmifinále Poháru České pošty Jiskra Domažlice – Viktoria Plzeň (0:3). Hádejte, které střetnutí bylo po všech stránkách divácky atraktivnější a zajímavější? Ano, uhodli jste, byl to duel třetiligových domažlických bojovníků s českým mistrem. A to navzdory jasnému průběhu tohoto utkání. Plzni patří za pohárové klání hned několik pochval. Hlavně, že vyšla Domažlickým vstříc a souhlasila s přeložením prvního střetnutí na půdu třetiligového týmu.

Kdyby se totiž úvodní zápas hrál podle rozpisu v Plzni, po předpokládaném vysokém vítězství Vrbových svěřenců by odveta nebyla pro fanoušky Jiskry tak atraktivní. Stala by se pouhou formalitou. Takhle se Domažličtí mohli do zdatného soupeře pustit zhurta a přes dvacet minut s ním držet i krok.

Druhá pochvala patří Plzeňským za to, že nastoupili ve své téměř nejsilnější možné sestavě – sice bez českých a slovenských reprezentantů a bez Horvátha, ale jinak se všemi esy včetně „náhradního“ kapitána Limberského.
Třetí pochvalný komentář patří mistrovskému celku za to, že zejména v první půli, kterou vyhrál 3:0, přistoupil k zápasu zodpovědně, jako by šlo o ligový duel. Až druhý poločas byl už spíše „udržovací“, za to si ovšem bojovní domácí, kteří si zasloužili čestnou branku, mohli vypracovat dvě šance. Jejich povedený trestný kop skončil na břevně, pěkné nůžky těsně nad brankou.

Na jaká témata narazíte dál? "Konečně: vzorná propagace Poháru České pošty" či "Nejzbytečnější zápas v dějinách Česka". Více se dočtete v Procházce reprezentačním děním na Hattrick.cz.