Real, Barcelona a Atlético nasázely soupeřům 16 gólů

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] První Barcelona šla na osmou Granadu v roli jasného favorita. Oba týmy dělilo v tabulce Primera División před 14. kolem 20 bodů.

Zidane byl prý výše než Messi

Na první gól utkání se na Camp nou čekalo do 20. minuty, kdy se prosadil z pokutového kopu Andrés Iniesta, pro něhož šlo o premiérovou ligovou trefu v rozehraném soutěžním ročníku 2013/2014. Pět minut před koncem prvního poločasu zvyšoval na rozdíl dvou branek Cesc Fábregas a opět to bylo z penalty.

Krátce po hodině hry musel kvůli druhé žluté kartě po faulu na Pedra opustit hřiště Manuel Iturra a domácí dokázali výhodu jednoho muže v poli ještě dvakrát využít. V 71. minutě zlomil definitivně odpor hostů chilský snajpr Alexis Sánchez, pro něhož šlo o osmou trefu v ročníku a třináctou výhru ze čtrnácti zápasů před 71158 diváky korunoval v 90. minutě Pedro.

Na jednoznačném vítězství Atlética nad Getafe se dvěma góly podílel útočník David Villa a záložník Raúl García, čtrnáctou trefu sezony si připsal nejlepší klubový střelec Diego Costa. Hostující Alberto Lopo si navíc osm minut před přestávkou vstřelil vlastní gól a Getafe muselo od 42. minuty dohrávat bez vyloučeného Juana Valery. Skóre uzavřel ve třetí minutě nastavení premiérovou trefou ročníku střídající Adrian.

Dařilo se i Realu, který zvítězil na hřišti ligového nováčka Almeríe 5:0. Hosté ale dohrávali více než půl hodiny bez zraněného Cristiana Ronalda. Real poslal v duelu s Almeríí do vedení už ve třetí minutě Ronaldo, nejlepší střelec soutěže se trefil už posedmnácté. V 54. minutě ale musel vinou nespecifikovaného zranění střídat a na hřišti jej nahradil Jesé. Krátce po Ronaldově odchodu přidal další branku Karim Benzema a deset minut po něm také letní posila Realu Gareth Bale. Výsledek završily góly Isca a střídajícího útočníka Álvara Moraty.

Mexičan Carlos Vela rozhodl čtyřmi brankami o výhře San Sebastianu nad Celtou Vigo 4:3. Skóre otevřel v šesté minutě, další tři branky přidal během půlhodiny druhého poločasu. Čtyři branky dal naposledy ve španělské lize letos v červnu tehdejší útočník Sevilly Álvaro Negredo.

Španělská liga - 14. kolo:

FC Barcelona - Granada 4:0 (20. Iniesta, 40. Fábregas, 71. Sánchez, 90. Pedro)
San Sebastian - Vigo 4:3 (6., 61., 78. a 81. Vela - 23. a 57. Rafinha, 28. López)
Alméria - Real Madrid 0:5 (3. Ronaldo, 61. Benzema, 72. Bale, 74. Isco, 80. Morata)
Atlético Madrid - Getafe 7:0 (26. a 52. García, 49. a 78. Villa, 37. vlastní Lopo, 69. Costa, 90.+3 Adrian)

Messi: Jestli je teď Ronaldo na vrcholu? Vždyť tam je pořád