Costa vystřelil Atlétiku posun před Barcelonu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Atlético Madrid zdolalo ve španělské fotbalové lize Levante 3:2 a vede tabulku o tři body před Barcelonou, která má nedělní duel s Getafe k dobru. Dvěma brankami pomohl k výhře nejlepší střelec soutěže Diego Costa.

Atlético překvapivě prohrávalo již od první minuty, kdy otevřel skóre rakouský záložník Andreas Ivanschitz. Po půlhodině hry domácí vyrovnali po přesné hlavičce do horního rohu v podání Diega Godína. Pro uruguayského obránce to byla premiérová trefa v ročníku.

Krátce po změně stran se poprvé prosadil Costa, Levante ale i tentokrát našlo odpověď, když se rovněž poprvé prosadil střídající Pedro Rios, který už v první půli nahradil na hřišti úvodního střelce zápasu Ivanschitze. Utkání rozhodla 77. minuta a proměněná penalta po faulu Rubéna Garcíi na Juanfrana. Ze značky pokutového kopu přidal svůj devatenáctý gól Costa a v čele tabulky střelců se odpoutal od druhého Cristiana Ronalda z Realu Madrid na rozdíl dvou branek.

Španělská liga - 17. kolo:

Villarreal - FC Sevilla 1:2 (88. Perbet z pen. - 24. Cala, 71. Bacca)
Betis Sevilla - Almería 0:1 (4. Azeez)
Atlético Madrid - Levante 3:2 (47. a 77. z pen. Costa, 30. Godín - 1. Ivanschitz, 57. Rios)