Arsenal ztratil, ztratí i první místo?

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Arsenalu v 23. kole anglické ligy jen remizovali 2:2 na hřišti Southamptonu a mohou přijít o vedení v tabulce. Dostat se před ně mohou Manchester City i Chelsea, pokud uspějí ve středečních zápasech.

Moyes dostane na posily 5,5 miliardy, Old Trafford zároveň opustí až deset hráčů

Arsenal hrál bez nemocného českého záložníka Tomáše Rosického a přišel o sérii sedmi vítězství. Navíc teprve podruhé za posledních 22 zápasů inkasoval více než jeden gól. Vedle Southamptonu se to povedlo už jen Manchesteru City.

Southampton se ujal vedení po hlavičce stopera Josého Fonteho, ale Arsenal po změně stran otočil skóre díky Olivieru Giroudovi a Santimu Cazorlovi. Z vedení se však Kanonýři radovali jen dvě minuty, než srovnal Adam Lallana. Snahu Arsenalu o zvrat zastavilo vyloučení Mathieua Flaminiho, který dostal v 80. minutě červenou kartu za tvrdý zákrok.

Ztráta Arsenalu se hodila také Manchesteru United, který doma porazil Cardiff 2:0 a přiblížil se prvnímu místu na 12 bodů. V sestavě United se již objevila nejdražší posila v historii klubu Juan Mata. A španělský záložník si hned připsal asistenci u druhého gólu Ashleyho Younga.

V úvodu zápasu načal střelecký účet po dorážce Robin Van Persie. United tak neprohráli ani 28. zápas v řadě, ve kterém se nizozemský útočník zapsal mezi střelce. Pomohl tak United pokořit hranici 1000 získaných bodů v historii Premier League.