Trpaslík Argentinu nezaskočil, trefili se i Cavani a Drogba

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Všem jihoamerickým týmům se vydařily týden před startem šampionátu v Brazílii přípravné zápasy. Jako první uhrál Ekvádor remízu s Anglií (2:2), pak slavily vítězství Argentina s hvězdným Lionelem Messim, minulý semifinalista Uruguay a také Chile, navíc všichni bez inkasované branky.

11 nejhodnotnějších hráčů současnosti

Argentina si doma v Buenos Aires připsala snadné vítězství nad reprezentací Trinidadu a Tobaga. Těsně před přestávkou se prosadil kanonýr Interu Milán Rodrigo Palacio a pár minut po změně stran zvyšoval na dvougólový náskok jednou ze svých nejlehčích branek kariéry barcelonský středopolař Javier Mascherano. Výsledek pak po hodině hry pečetil Rodriguez.

Zatímco Argentinu ještě čeká generálka v sobotu proti Slovinsku, Chile a Uruguay odehrály ve středu doma poslední prověrky. V chilském kádru opět zazářil Messiho spoluhráč z Barcelony Alexis Sánchez, jenž připravil oba góly při výhře 2:0 nad Severním Irskem. Při pátečním vítězství nad Egyptem se podepsal pod všechny tři trefy.

Úspěšný návrat na hřiště už prožil Arturo Vidal, jenž teprve před měsícem podstoupil operaci kolena a ve středu už ho otestoval v závěrečné čtvrthodině. Záložník Juventusu by měl být na šampionátu klíčovou postavou Chilanů. "Souhlasil a doktoři taky. Bylo důležité nechat ho odehrát aspoň pár minut," řekl kouč Jorge Sampaoli.

Povinnou výhru si v Montevidue připsala také Uruguay, která si proti Slovinsku nechala přesný zásah na oba poločasy. v tom prvním dokázal rozvlnit síť Edinson Cavani z Paris Saint-Germain, ve druhém dějství udělal tečku za výsledkem jeho ofenzivní kolega Stuani z Espaňolu Barcelona. Vítězům v duelu nepomohla hvězda Manchesteru City Yaya Touré, kterou nechal kouč Sabri Lamouchi podruhé za sebou (poprvé to bylo proti Bosně) odpočívat kvůli dřívějším svalovým problémům.

Výběr Pobřeží slonoviny si poradil se Salvádorem, který porazil 2:1 díky trefám Gervinha a Didiera Drogby. Patnáct minut před koncem už pak jen v Toyota Parku snížil Alvarez.