Brazílie jde dál! Ve strhujícím souboji porazila Kolumbii 2:1, ale přišla o Neymara

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag]Brazilský zlatý sen nadále žije! „Kanárci“ zvládli čtvrtfinálový souboj s Kolumbií díky gólům stoperů Thiaga Silvy a Davida Luize. Deset minut před koncem korigoval z nařízené penalty skóre James Rodríguez, na víc už se však „Los Cafeteros“ nezmohli. Pro Brazálii má však dnešní vítězství malou trhlinu, po tvrdém souboji musel být odnesen na nostíkách Neymar a není jasné, jestli se stihne dát do pořádku.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Mistrovství světa 2014 zná první semifinálovou dvojici! V úterý se proti sobě v Belo Horizonte postaví domácí Brazílie a Německo. „Kanárci“ svůj čtvrtfinálový duel začali tím nejlepším možným způsobem. Zapomenutý kapitán Thiago Silva se po rohu Neymara prosadil již po sedmi minutách hry!

Kolumbijci byli jako opaření, v prvním poločase si vytvořili jediný náznak gólové šance, slibný protiútok však pokazil nepřesnou příhrou Cuadrado. Brazílie naopak mohla své vedení i navýšit, nejblíže k tomu měl Hulk, který však levou nohou ztroskotal na brankáři Ospinovi.

Po změně stran se Kolumbijci snažili o vyrovnání, Yepesův gól však neplatil pro ofsajd. Udeřili ale opět Brazilci, David Luiz napřáhl z přímého kopu ze třiceti metrů přímo geniálně a jeho střela zaplula pod břevno Ospinovy branky.

Na rozdíl jediné branky však Kolumbijci snížili o deset minut později, Bacca byl faulovaný Cesarem a nejlepší střelec turnaje James Rodríguez nařízenou penaltu proměnil. „Kanárci“ na poslední minuty zalezli před vlastní pokutové území, kde se bránili kolumbijkému náporu, svěřenci kouče Pekermana už si však žádnou vyloženou gólovku nevytvořili.

Pro Brazílii zůstává trhlinou na čtvrtfinálovém triumfu zranění Neymara. Ten inkasoval trvdou ránu do zad od soupeře Zunigy a ze hřiště byl odnesen na nostíkách. O jak vážný problém se jedná bude známo během několika hodin, je ale jasné, že bez brazilského idolu by šance „Kanárků“ na titul klesly.