Diego Costa vsítil hattrick, Soton deklasoval Newcastle, Everton veze tři body

[tag]Obsahuje video[/tag] Úřadující šampión v minulém kole překvapivě podlehl Stoke City a v dnešním zápase si chtěl napravit reputaci.

Může Di María vyhrát Ballon D'Or?

Šlágr dne:

Arsenal - Manchester City 2:2 (0:1)
28. Agüero (Navas), 84. Demichelis (Kolarov) - 63. Wilshere (Ramsey), 74. Sánchez (Wilshere)

Sestava Arsenalu: Szczęsny – Debuchy (81. Chambers), Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Flamini, Ramsey – A. Sánchez, Wilshere, Özil – Welbeck (88. Oxlade-Chamberlain)
Sestava Citizens: Hart – Zabaleta, Demichelis, Kompany (C), Clichy – Fernandinho (77. Kolarov), Lampard (46. Nasri) – Navas, Milner, Silva – Agüero (67. Džeko)

V základní sestavě Kanonýrů se poprvé objevila nová posila z Manchesteru United - Danny Welbeck. Hosté se museli obejít bez Jovetiče, který měl na začátku sezóny solidní formu a svému klubu bude znatelně scházet. V záložní řadě hostů si svůj první start v novém působišti připsal Frank Lampard.

Arsenal měl lepší vstup do zápasu a ve 12. minutě se mohl prosadit právě Welbeck, jenž však pouze orazítkoval tyč Hartovy branky. Citizens přečkali úvodní tlak a v 28. minutě udeřili. Navas poslal do vápna parádní přihrávku a Agüero neměl problém úspěšně zakončit. Do konce poločasu se stav utkání nezměnil.

Crespo: Torres lepší než Mario

V druhém poločase se dlouho nic nedělo. Až v 59. minutě se ve velké šanci objevil Clichy, jenž poslal míč těsně vedle pravé tyče. Nedáš, dostaneš. Toto pravidlo se dokonale naplnilo o čtyři minuty později. Na hranici velkého vápna uvolnil Ramsey Wilshera, který zblízka přehodil hostujícího gólmana - 1:1. O několik minut později byl vývoj zápasu obrácen. Prosadil se Sánchez - 2:1.

O dalších deset minut později byl stav utkání opět nerozhodný. Kolarov se postavil k exekuci rohové kopu a posadil míč na hlavu Demichelise, který úspěšně zakončil - 2:2. Dvě minuty před koncem zazvonila tyč! Střelcem byl Kolarov. O několik minut později se tyč opět rozezvonila. neúspěšným zakončovatelem byl Džeko. Poté nebyl Manchesteru uznán pro offside - správné rozhodnutí. Nastavený čas vypršel a utkání skončilo remízou.