Kagawa táhl Dortmund, Bayern vítězně, Mohuč zaskočila v Berlíně

[tag]Obsahuje video[/tag] Dortmundský navrátilec Shinji Kagawa zažil opravdu povedený debut. Trefil se i Frank Ribéry, který si za Bayern zahrál po delší pauze. A mnoho dalšího.

Bayern Mnichov - Stuttgart 2:0 (2:0)
27. Götze, 85. Ribéry (Lewandowski)

Sestava Bayernu: Neuer – Lahm (C), J. Boateng, Dante, Badstuber (44. Gaudino) – Götze (68. Ribéry), Alonso, Alaba, Bernat – T. Müller, Lewandowski (87. C. Pizarro)
Sestava Stuttgartu: Ulreich – Klein, Schwaab, Sakaj, Rüdiger – Romeu, Gentner (C) (69. Gruezo) – Harnik, Leitner (83. Maxim), Werner – Ibišević (46. Kostić)

Bavorský gigant hostil v Allianz Aréně Stuttgart. Pep Guardiola není s výkony svých svěřenců spokojený a tak se s velkým očekáváním vyhlíží výkon Bayernu, v jehož dresu se poprvé v Allianz Aréně předstabil Xavi Alonso. Další posila Benatia se usadila na lavičku náhradníků. Pozici v obraně si vysloužil navrátilec Badstuber.

José: Ronaldo k nám nepřijde

První velké šance obou týmu přišly v rozmezí mezi 14. a 18. minutou, kdy neuspěl za domácí Müller a poté za hosty Romeu, kmenový hráč Chelsea. První gól utkání přišel ve 27. minutě. K odraženému balónu se ve vápně dostal Götze a propálil vše, co mu stálo v cestě. Nic zajímavého se už do konce prvního poločasu nestalo. Mírně lepším celkem byl Bayern. Hostující tým se rovněž prezentoval solidním výkonem.

V druhém poločase tempo hry malinko upadlo. Výraznější šanci měl v 54. minutě Lewandowski, gól ale nestřelil. 75. minuta přinesla dvě velké šance domácích. Xavi Alonso orazítkoval břevno a z následné dorážky trefil Lewandowki tyč! V 85. minutě se trefil Frank Ribéry, jenž přišel do hry v 68. minutě a stanovil tak stav utkání na konečných 2:0.