Juventus okusil nejtěžší zkoušku, ale tabulku italské ligy stále vede

Juventus porazil ve šlágru šestého kola italské ligy AS Řím 3:2 a udržel stoprocentní bodovou úspěšnost. Právě s Římany si to „Stará dáma“ rozdala o první příčku v italské Serii A. Zajímavostí je, že tři z pěti branek padly z penalt.

Nejlepší stopeři současnosti, kteří stojí za úspěchy svých celků

Boj o čelo tabulky nabídl během prvního poločasu hned čtyři branky, z toho tři z pokutových kopů. První úspěšně proměnil ve 27. minutě domácí Tévez. O pět minut později na opačné straně vyrovnal kapitán Totti, který se v úterním duelu s Manchesterem City zapsal do statistik soutěže jako nejstarší střelec branky.

V samotném závěru padli na obou stranách ještě po brance, a tak do šaten šli oba týmy s nerozhodným výsledkem. Štěstí nakonec více přálo Juventusu, který v 86. minutě díky brance Bonucciho zvítězilo a zajistilo si tak udržení první pozice v tabulce italské série A. Skóre jim již ale nesvítí s nulou obdržených branek, které až do tohoto zápasu bylo na nule. V samotném závěru byly rozdány na obou stranách červené karty, které obdrželi Morata a Manolas.

Italská liga - 6. kolo:

Empoli - Palermo 3:0 (4. Maccarone, 33. Tonelli, 64. Pucciarelli)
Lazio Řím - Sassuolo 3:2 (9. Mauri, 25. Djordjevič, 35. Candreva - 26. a 50. z pen. Berardi)
Parma - FC Janov 1:2 (66. Coda - 53. Perotti, 90.+3 Matri)
Sampdoria Janov - Bergamo 1:0 (35. Gabbiadini)
Udine - Cesena 1:1 (62. Fernandes - 90.+2 Cascione z pen.)
Juventus Turín - AS Řím 3:2 (27. a 45.+3 Tévez z pen., 86. Bonucci - 32. Totti z pen., 44. Iturbe)