Slováci senzačně skalpovali Španělsko, Anglie si zastřílela

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Slovenská reprezentace dokázala v domácím prostředí vybojovat tři body nad aktuálním evropským mistrem ze Španělska. Poprvé v historii porazila tohoto soupeře, který v kvalifikačních zápasech neprohrál 8 let. V Žilině zařídil Slovákům výhru Kucka a Stoch.

5 alternativ pro Arsenal, pokud na Emirates nedorazí Cavani

Slováci překvapivě porazili Španělsko 2:1 a se šesti body vedou kvalifikační skupinu C. V sedmnácté minutě se domácí ujali vedení, když z přímého kopu propálil tvrdou střelou Ikera Casillase bývalý hráč Sparty Juraj Kucka. Hosté ve druhém poločase dostali Slováky pod tlak a v 82. minutě vyrovnal střídající Paco Alcacer. Jenže domácí v 87. minutě opět dostal do vedení Miroslav Stoch, který hlavou prodloužil parádní centr Michala Ďuriše.

Anglie očekávaně deklasovala San Marino 5:0, když se v prvním poločase prosadil Jagielka a Wayne Rooney z penalty. Ve druhém poločase potvrdili dominanci domácích Welbeck, Townsend. Hosté si v 78. minutě ještě srazili míč do vlastní branky chybou Della Valleho. Zápas ve Švédsku skončil remízou pro domácí hráče, kteří nastoupili proti Rusku. Slovinsko slaví překvapivou výhru na domácí půdě, když po proměněné penaltě Novakoviče porazili silné Švýcarsko.

Kvalifikační zápasy o postup na mistrovství Evropy:

Skupina C:

Borisov: Bělorusko - Ukrajina 0:2 (0:0)
Branky: 82. vlastní Martynovič, 90.+3 Sidorčuk. Rozhodčí: Van Boekel (Niz.).

Skopje: Makedonie - Lucembursko 3:2 (1:2)
Branky: 20. Trajkovski, 66. Jahovič z pen., 90.+2 Abdurahimi - 39. Bensi, 44. Turpel. Rozhodčí: Mazzoleni (It.).

Žilina: Slovensko - Španělsko 2:1 (1:0)
Branky: 17. Kucka, 87. Stoch - 82. Alcácer. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

Skupina E:

Londýn: Anglie - San Marino 5:0 (2:0)
Branky: 25. Jagielka, 43. Rooney z pen., 49. Welbeck, 72. Townsend, 78. vlastní Della Valle. Rozhodčí: Borski (Pol.).

Vilnius: Litva - Estonsko 1:0 (0:0)
Branka: 76. Mikoliunas. Rozhodčí: Gómez (Šp.). ČK: 86. Kallaste (Est.).

Maribor: Slovinsko - Švýcarsko 1:0 (0:0)
Branka: 79. Novakovič z pen. Rozhodčí: Stark (Něm.).

Skupina G:

Solna: Švédsko - Rusko 1:1 (0:1)
Branky: 49. Toivonen - 10. Kokorin. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

Vaduz: Lichtenštejnsko - Černá Hora 0:0
Rozhodčí: Evans (Wales).

Kišiněv: Moldavsko - Rakousko 1:2 (1:1)
Branky: 27. Dedov z pen. - 12. Alaba z pen., 51. Janko. Rozhodčí: De Sousa (Port.). ČK: 82. Janko.

Kde ukončí Ronaldo kariéru a v kolika letech to bude?