Mistři světa prohráli v Polsku, Keane sestřelil hattrickem Gibraltar

[tag]Obsahuje video[/tag] Sobota přinesla další várku kvalifikačních utkání o účast na mistrovství Evropy. Nejprestižnějším utkáním byl duel mezi domácím Polskem a Německem. Největší kanonáda se zrodila v Irsku, které si lehce poradilo s Gibraltarem 7:0.

Messi neproměnil třetí penaltu ze čtyř a Argentina podlehla Brazílii 2:0

Poláci se postarali o další velké překvapení kvalifikace. Připsali si cenný skalp mistrů světa. Po bezbrankovém prvním poločase se dokázali domácí prosadit v 51. minutě. Němce ke konci utkání dorazil Sebastian Mila.

Albánie dlouho vedla jednobrankovým rozdílem. Mohla si tak připsat druhou výhru ve skupině. Na výhru v Portugalsku však navázali remízou s Dánskem. Na hrot domácího týmu se postavil hráč Slavie Bekim Balaj.

Nejlepší výkon dnešního dne převedl Robbie Keane, jenž dal tři góly a na další dva přihrál. Získal tak celkem pět kanadských bodů. Mimořádnost výkonu je zmírněna kvalitou soupeře.

Polsko – Německo 2:0 (0:0)
51. Milik (Piszczek), 88. Mila (Lewandowski)

Sev. Irsko – Faerské ostrovy 2:0 (2:0)
6. McAuley (Baird), 21. Lafferty (Ferguson)

Albánie – Dánsko 1:1 (1:0)