Češi se prosadili i v Kazachstánu, Island zaskočil Nizozemce

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag]Česká reprezentace slaví i ve třetím kvalifikačním zápase výhru a zatím prochází soubojem o účast na ME 2016 ve Francii bez bodové újmy. První tři branky se postarali hráči Sparty, čtvrtý zásah slavil střídající Tomáš Necid. Za domácí korigoval výsledek Logvinenko, který se prosadil hned dvakrát.

Super agent Jorge Mendes a jeho největší přestupové bomby

Domácí začali utkání bez bázně a s velkou obětavostí a hnáni publikem se snažili hrát rovnocennou partii. První zásah však slavili Češi již v 13. minutě, když se prosadil Bořek Dočkal parádní přízemní střelou k pravé tyči. Ve třetím kvalifikačním utkání si tak připsal již třetí branku. Ve 34. minutě mohl být náskok navýšen, jenže Krejčího branka nebyla uznána kvůli ofsajdu. Ještě před hvizdem ukončujícím první půli se však prosadil kapitán Sparty David Lafata.

Druhá půle začala opět snahou domácích po kontaktní brance, jenže v 56. minutě se přeci jen dočkal Ladislav Krejčí a upravil na 0:3. Kazaši se i přes nepříznivé skóre dále tlačili před branku Petra Čecha a nevyužili několik vyložených příležitostí. Dočkali se až v 84. minutě, když se Jurij Logvinenko prosadil po prodloužení centru ve vápně. V 88. minutě se prosadil střídající Tomáš Necid, který potvrdil, že mu umělý trávník není vůbec cizí. V závěru zápasu ještě dokázal snížit opět Logvinenko hlavou po rohovém kopu.

Další neočekávané klopýtnutí zaznamenali Nizozemci v kvalifikační skupině A. Po zářijové porážce v Praze padli v pondělí i na Islandu. O výhře domácích rozhodl již první poločas, když se v desáté minutě trefil po nařízené penaltě Sigurdsson, který ve 42. minutě náskok navýšil. Oranjes se nezmohli na změnu výsledku a překvapivě ztratili další tři body. Island vede tabulku skupiny A před Českou republikou o skóre. Čechům hraje do karet i další ztráta Turků, kteří v Lotyšku pouze remizovali a dělí se o poslední místo s Kazachstánem.

Kvalifikace o postup na EURO 2016

Kazachstán - ČR 2:4 (0:2)

Branky: 84. a 90.+1.Logviněnko - 13. Dočkal. 45. Lafata, 57. Krejčí, 88. Necid. Rozhodčí: Gestranius - Manukka, Nevalainen (všichni Finsko). ŽK: Tagybergen, Nuserbajev, Šomko - Kolář, Darida.

Kazachstán: Sidelnikov - Vorotnikov, Abdulin, Logviněnko - Mirošničenko ( 83.Bejsebekov), Tagybergen, Karpovič (58. Konysbajev), Šomko - Islamchan - Nuserbajev, Chižničenko (71. Nurgalijev). Trenér: Krasnožan.
ČR: Čech - Kadeřábek, Sivok (81. Procházka), M. Kadlec, Limberský - Darida, Vácha - Dočkal, Kolář, Krejčí (69. Pilař) - Lafata (79. Necid). Trenér Vrba.

Reykjavík: Island - Nizozemsko 2:0 (2:0)

Branky: 10. z pen. a 42. G. Sigurdsson.

Island: Halldórson - T. Bjarnason, Árnason, R. Sigurdsson, A. Skúlason (46. Saevarsson) - B. Bjarnason, A. Gunnarsson, G. Sigurdsson, Hallfredsson - Bödvarsson (89. Gíslason), Sigthórsson. Trenér: Lagerbäck.
Nizozemsko: Cillessen - Van der Wiel, De Vrij, Martins Indi, Blind - Afellay (78. Fer), De Jong, Sneijder (46. Huntelaar) - Robben, Van Persie, Lens (68. Promes). Trenér: Hiddink.

Riga: Lotyšsko - Turecko 1:1 (0:0)

Branky: 54. Šabala z pen. - 47. Kisa. ČK: 90.+3 Freimanis (Lotyšsko).

Lotyšsko: Kolinko - Gabovs, Dubra, Gorkšs, Kurakins (38. Freimanis) - Ikaunieks, Zjuzins (83. Morozs), Fertovs, A. Višnakovs - Šabala - E. Višnakovs (80. Rakels). Trenér: Pahars.
Turecko: Babacan - Gönül, Topal, Kaya, Erkin - Tufan, Özyakup (40. Kisa), Turan - Töre (70. Altintop), Sahan (59. Adem) - Bulut. Trenér: Terim.

Skupina B:

Andorra la Vella: Andorra - Izrael 1:4 (1:2)
Branky: 15. Ildefons Lima - 3., 41. a 82. Damari, 90.+6 Hemed z pen.

Zenica: Bosna a Hercegovina - Belgie 1:1 (1:0)
Branky: 28. Džeko - 51. Nainggolan.

Cardiff: Wales - Kypr 2:1 (2:1)
Branky: 13. Cotterrill, 23. Robson-Kanu - 36. Laban. ČK: 48. King (Wales).

Skupina H:

Osijek: Chorvatsko - Ázerbájdžán 6:0 (4:0)
Branky: 34. a 45. Perišič, 11. Kramarič, 45.+2 Brozovič, 56. Modrič z pen., 61. vlastní Sadygov.

Ta'Qali: Malta - Itálie 0:1 (0:1)
Branka: 24. Pellé. ČK: 28. Mifsud - 73. Bonucci.

Oslo: Norsko - Bulharsko 2:1 (1:1)
Branky: 13. Elyounoussi, 72. Nielsen - 43. Bodurov.

Nejlepšího brankáře první třetiny Synot ligy hledejte na Letné...