Neymar potupil Turky, neuspěl ani Island nebo Nizozemsko

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Reprezentace Brazílie potupila na horké istanbulské půdě domácí výběr Turecka 4:0. Dva přesné zásahy zaznamenal kapitán Neymar, jeden přidal Willian a smolný mastňák obstaral obránce Kaya. Turecko dál prohlubuje mizérii, která ho provází i v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2016, které se pořádá ve Francii.

Nejlepší jedenáctka světa složená z hráčů do pětadvaceti let

Kanárky poslal ve dvacáté minutě hvězdný kanonýr Barcelony Neymar, čtyři minuty nato se chyboval v obraně domácí Kaya. Těsně před koncem prvního poločasu navýšil skóre Willian po příhrávce Neymara, který se trefil i v druhém poločasu. Navázal tak na čtyři trefy z předešlého přípravného utkání s Japonskem. Zatímco fanoušci na stadionů hvězdného Brazilce velebili aplausem, na turecké hráče během utkání často bučeli a pískali.

Norové doma podlehli Estosku 0:1, když jedinou branku utkání vstřelil po přihrávce Kallasteho Konstantin Vassiljev. Stadión Ulleval v Oslu tak nepřihlížel úspěšné přípravě domácích na nedělní kvalifikační duel s Ázerbajdžánem.

Nizozemci doma v Amsterdamu nestačili na Mexiko a dále poukazují na špatnou formu, která je stála v kvalifikaci již několik drahých bodů. Hned v osmé minutě se trefil hostující Vela po přihrávce Herrery. Sneijder dokázal ve 49. minutě odpovědět, jenže poté Vela přidal v 62. minutě druhou branku a o sedm minut později navýšil Hernández. V 74. minutě už jen snížil Blind po přihrávce Robbena.

Island v generálce na duel s Českou republikou prohrál v Belgii 3:1, přestože na vedoucí trefu Lombaertse dokázal ještě reagovat Finnbogason. Vítězství ve prospěch domácích obstarali v druhém poločasu Origi a Lukaku.