Bayern udržel neporazitelnost, Drobný tentokrát smutnil

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Ligovou neporazitelnost uhájili hráči Bayernu Mnichov v německé bundeslize, když na hřišti Herthy Berlín vyhráli po gólu nizozemského reprezentanta Arjena Robbena 1:0. Bavorský velkoklub má na čele náskok deseti bodů před Leverkusenem a Woflsburgem, který má však jeden zápas k dobru.

Bayern byl na hřišti Herthy v první půli jasně lepší, ale z poměru střel 10:0 vytěžil pouze jeden gól, o který se svou typickou levačkou postaral Robben. Po změně stran už k vidění příliš krásy nebylo a zápas tak skončil 1:0 pro Bayern, v jehož dresu odehrál 185. bundesligové utkání Franck Ribéry.

Jasnou výhru 4:1 nad Mohučí si připsali hráči Schalke, v jehož dresu se hattrickem blýskl Klaas-Jan Huntelaar.

Střelecky se dařilo i Leverkusenu, který si doma poradil s Kolínem hladce 5:1. Nerozhodný stav 1:1 však zlomili domácí až po hodině hry, kdy dal vítěznou branku Calhanoglu. V dresu Kolína se na trávník nedostal obránce Tomáš Kalas.

Brankář Jaroslav Drobný tentokráte body neslavil, když s Hamburkem neudržel poločasové vedení 1:0 a nakonec prohrál 1:3. Zahrál si i Theodor Gebre Selassie za Brémy, které smetly Paderborn 4:0.

Německá liga - 13. kolo:

Augsburg - Hamburk 3:1 (50. Altintop, 62. Bobadilla, 70. Verhaegh z pen. - 45.+1 Van der Vaart)
Brémy - Paderborn 4:0 (10. Junuzovič, 48. Selke, 50. Bartels, 80. Aycicek)
Hertha Berlín - Bayern Mnichov 0:1 (27. Robben)
Leverkusen - Kolín nad Rýnem 5:1 (26. a 90. Bellarabi, 79. a 88. Drmič, 61. Calhanoglu - 4. Lehmann z pen.)
Schalke - Mohuč 4:1 (9., 25. a 61. Huntelaar, 54. Barnetta - 44. Okazaki)
Hoffenheim - Hannover 4:3 (19. Schwegler, 37. Volland, 59. Polanski, 63. Süle - 43. a 86. Stindl, 52. Joselu)