Juventus ztratil, Milán doma propadl, Řím triumfoval kontroverzní trefou

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Italská Serie A měla v úterý na programu zbytek vloženého 17. kola. V prvním duelu dne dokázalo římské AS vyhrát na půdě Udinese a snížilo tak ztrátu na vedoucí Juventus, který pouze remizoval s Interem 1:1.

Lafata trumfl Benzemu. Kdo se přiblížil Messimu s Ronaldem?

Dvanáctý triumf v sezóně pro Vlky z věčného města vystřelil po sedmnácti minutách hry obránce Davide Astori, jenž zužitkoval centrovaný míč svého kapitána Francesca Tottiho. Jednalo se však o kontroverzní branku. Míč se totiž po hlavičce sedmadvacetiletého zadáka s minulostí v Cagliari odrazil od břevna na čáru.

Pokud jde o držení míče, to bylo padesát na padesát, s tím, že na střely vyhráli hostující svěřenci trenéra Garcii poměrem 10:6. Kouč domácího celku Andrea Stramaccioni, jenž má za sebou krátkou minulost ve slavném Interu Milán, povolal na lavičku i osmnáctiletého českého záložníka Jakuba Jankta. Příležitost ve hře mu však nedal.

Nový trenér Cagliari Francesco Zola, jenž u kormidla vystřídal Zdeňka Zemana, za sebou nemá zrovna úspěšnou premiéru v novém působišti. Jeho svěřenci, který v Palermu hráli o 26. minuty bez vyloučeného Contiho, totiž dostali na jihu Itálie na Stadio Renzo Barbera naloženo 5:0 a ze sestupových příček tedy nevybředli.

Příliš úspěšný neby na San Siru ani AC Milán, jehož chrám dokázalo vyloupit podceňované Sassuolo. Rossoneri sice šli do vedení již po devíti minutách zásluhou pětadvacetiletého záložníka Poliho, nicméně pak už se kouč Inzaghi jen mračil, protože po dvou asistencích Berardiho otočili výsledek Sansone a Zaza.

Juventus vstoupil do zápasu proti Interu velmi dobře, když se již po pěti minutách hry trefil argentinský útočník Carlos Tévez, pro něhož šlo o jedenáctou ligovou trefu. Na tři body to staré dámě tentokráte ale nestačilo. V 64. minutě totiž na konečných 1:1 vyrovnal Icardi.