Čech vychytal výhru Blues, Citizens remizovali s Evertonem

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Český reprezentační brankář Petr Čech nastoupil v ligovém utkání 21. kola proti Newcastlu za zraněného Belgičana Thibauta Courtoise a čistým kontem domohl k výhře Blues 2:0. O branky londýnského velkoklubu se postarali Oscar, který hned první střelou překonal Tima Krula a v 59. minutě španělský kanonýr Costa. Po zaváhání Manchesteru City, který remizoval s Evertonem tak vedou tabulku Premier League o dva body.

Borussia Dortmund: Důvody k optimismu. Dokáže BVB vybojovat Ligu mistrů?

Citizens si vedlo v utkání s Evertonem nepříliš přesvědčivě. Po prvním bezzubém poločase se dostali aktuální mistři anglické soutěže do vedení v 74. minutě díky trefě Silvy, kterou hlavou dorazil Fernandinho. O čtyři minuty později však hosté o hubený náskok přišli brankou Naismitha.

Liverpool vyhrál na hřišti Sunderlandu 1:0 po brance srbského reprezentanta Lazara Markoviče. Další velké šance na obou stranách nepřekonaly strážce třech tyči, a tak se Reds radovali s bodového přísunu popáté v řadě. Body se dělili taky v utkání West Hamu se Swansea, kde hosté vedli od 43. minuty zásluhou útočníka Carrola. Plný bodový zisk však zhatil v 74. minutě Gomis, který vydřel pro Swansea alespoň bod.

Anglická liga - 21. kolo:

Sunderland - Liverpool 0:1 (8. Markovič)
Burnley - QPR 2:1 (12. Arfield, 37. Ings - 33. Austin z pen.)
Chelsea - Newcastle 2:0 (43. Oscar, 59. Costa)
Everton - Manchester City 1:1 (78. Naismith - 74. Fernandinho)
Leicester - Aston Villa 1:0 (45.+1 Konchesky)
Swansea - West Ham United 1:1 (74. vlastní Noble - 43. Carroll)
West Bromwich - Hull 1:0 (78. Berahino)
Crystal Palace - Tottenham 2:1 (69. Gayle (pen.), 80. Puncheon – 49. Kane (Chadli))

Kdo se stane novým koučem osiřelého Newcastlu United?