Sloni na úvod v oslabení vybojovali jen remízu, Bony přihrál na gól

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Reprezentace Pobřeží slonoviny na úvod Afrického šampionátu pouze remizovala s Guineou 1:1, když hrála poslední půlhodinu bez vyloučeného útočníka AS Řím Gervinha. V dresu slonů odehrál celé utkání forvard Manchesteru City Bony Wilfried.

Vedení se překvapivě ujali hráči Guiney, když se trefil v šestatřicáté minutě Mohamed Yattara. Nechybělo mnoho a s favoritem to mohlo vypadat ještě hůře, ale střelu Ibrahima Traorého zastavila branková konstrukce.

Sedmapadesátá minuta se stala osudná Gervinhovi, jenž dostal červenou za facku protihráči. I v oslabení se ovšem Pobřeží slonoviny dočkalo vyrovnání. Na konečných 1:1 vyrovnal necelých dvacet minut před koncem Seydou Doumbia po přihrávce Bonyho.

Remíza 1:1 byla k vidění i ve druhém úterním utkání. Mali se rozešla smírně s Kamerunem, když obě branky padly v závěrečné dvacetiminutovce.