Dortmund i přes početní výhodu opět padl, Reds hasili až v závěru

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Dortmund se trápí v druhé půlce sezóny, neboť domácí prohrou s Augsburgem okupuje poslední příčku tabulky Bundesligy. O jedinou branku utkání se postaral v 50. minutě Bobadilla. Leverkusen díky trefě Kiesslinga vydřel výhru na půdě Herthy Berlín. Paderborn dostal lekci od Hamburku 3:0, když se po brance Van der Vaarta z úvodu utkání prosadili i Jansen a Stieber.

Kterým hercům se podobají současné hvězdy fotbalu?

Pobřeží slonoviny v pohodě dokráčelo do finále mistrovství Afriky. Konžskou demokratickou republiku v semifinále porazilo 3:1. Ve 21. minutě otevřel skóre kapitán Yaya Touré, jehož radost však utnul o tři minuty Mbokani. Před změnou stran však vedení opět obstaral Gervinho, který využil přihrávku Bonyho Wilfrieda. V 68. minutě rozhodl o postupu Kanon.

Aktuální lídr španělské La Ligy Real Madrid si poradil v dohrávce 16. kola v domácím prostředí se Sevillou 2:1. Bílý balet se musel na Santiago Bernabeu obejít bez distancovaného Cristiana Ronalda, přesto se mu podařilo zvítězit a vést tabulku o čtyři body před druhou Barcelonou. Domácí se prosadili již v první půli po brankách Jamese a Jesého. Po změně stran dokázal skóre jen upravit Aspas.

Neapol zvítězila na domácím stadionu Stadio Paolo v poháru Coppa Italia nad Interem Milán 1:0, když se o jedinou branku utkání postaral až v nastaveném čase argentinský kanonýr Higuaín.

19. kolo německé ligy:

Paderborn - Hamburk 0:3 (2. Van der Vaart z pen., 72. Jansen, 90.+1 Stieber)
Kolín nad Rýnem - Stuttgart 0:0
Dortmund - Augsburg 0:1 (50. Bobadilla)
Hoffenheim - Brémy 1:2 (34. Bičakčič - 8. Di Santo, 52. Bargfrede)
Hertha Berlín - Leverkusen 0:1 (49. Kiessling)

Semifinále mistrovství Afriky:

Konžská demokratická republika - Pobřeží slonoviny 1:3 (1:2)
Branky: 24. Mbokani z pen. - 21. Y. Touré, 41. Gervinho, 68. Kanon.

Dohrávka 16. kola španělské ligy:

Real Madrid - Sevilla 2:1 (12. James, 36. Jesé - 80. Aspas)

Italský pohár Coppa Italia:

Neapol - Inter Milán 1:0 (90. G. Higuaín)

FA Cup:
Bolton Wanderers - Liverpool 1:2 (58. E. Guðjohnsen - 86. R. Sterling, 91. Philippe Coutinho)