Byla penalta či nebyla? Sparta vydřela výhru. Boj o záchranu se komplikuje, naděje pro Liberec?

[tag]AKTUALIZOVÁNO 22:14[/tag] Boj o záchranu se může ještě pořádně zamotat. Solidně hrající Hradec padl na půdě Jihlavy. Stejně tak České Budějovice odjíždějí s prázdnou z Uherského Hradiště. Oba o záchranu bojující celky mají po 18 bodech. Liberečtí potřebují body jako sůl a mohou využít zaváhání nejbližších soků. Musí však porazit Viktorii Plzeň. Pokud se jim to podaří, dostane se s 19 body před Hradec a Dynamo. Peltův Jablonec si poradil se Starkovou Příbramí a harmonie vesmíru se nenarušila. Baumit je na dostřel Spartě, která hraje svůj duel proti Teplicím od 20:15.

Nula vzadu mě těší, libuje si Jarolím. Hráči utkání odpískali, zlobí se Frňka

Votroci na jaře získali 10 z 15 možných bodů a po dlouhé době se dostali ze sestupových vod. Od Českých Budějovic dělilo Hradecké jen lepší skóre, a tak chtěli v Jihlavě získat nějaké body. Utkání se hrálo bez vážnějších šancí až do 31. minuty, kde ve vápně zahrál rukou hostující Štípek a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Vaculík. Hned v první minutě druhého poločasu mohl srovnat Vaněček, ale z vápna přestřelil. Nedáš, dostaneš. V 55. minutě se trefil Peter Šulek, který naskočil do zápasu místo Fulneka. Votroci se už na nic nezmohli a odjíždí s prázdnou.

Vysočina Jihlava - Hradec Králové 2:0 (1:0)
31. Vaculík (pen.), 55. Šulek (T. Marek)

Jihlava: Hanuš – Kukoľ, Tlustý, Krejčí, Hybš – T. Marek, Kučera – Fulnek (46. Šulek), Harba, Vaculík (C) (83. Jungr) – Mešanović (72. Kliment)

Hradec: Koubek – Holeš, Rolko (C), Chleboun, Mareš (38. Shejbal) – Černý, Trubač (57. Petrus) – Štípek (79. Tito), Čermák, Malinský – Vaněček

Jablonečtí slíbili, že budou prohánět pražskou Spartu. Na sever Čech však přijel odhodlaný soupeř, který má ve svých řadách obrozeného Romana Bednáře. Na rozdíl od utkání na Vysočině, v Jablonci bylo k vidění spoustu ofenzivních akcí a gólových příležitostí. V 30. minutě se zranil hostující gólman Boháč a musel ho nahradit Krbeček. První gól padl až ke konci prvního poločasu. Po krásné přihrávce od Pospíšila se z levé strany dokázal prosadit Filip Novák. Druhá půle se opět nesla ve znamení tlaku domácích. V 67. minutě nastřelil Pospíšil břevno. 81. minuta přinesla penaltu domácích. Faulován byl Mingazov. K exekuci pokutového kopu se postavil Novák a přidal svůj druhý gól. Baumit zezadu nepříjemně tlačí na Spartu.

Baumit Jablonec - 1.FK Příbram 2:0 (1:0)
45. Novák, 82. Novák (pen.)

Baumit: Hrubý – Novák, Pernica, Beneš, Romera – Crnkić (65. Mingazov), Hübschman (C), Greguš, Pospíšil, Kopic (89. Masopust) – Šabala (76. Doležal)

Příbram: Boháč (30. Krbeček) – Matějů, Hájovský, Zápotočný (C), Hnaníček, Nitrianský – Fillo (83. Suchan), Zeman, Krameš, Pilík (88. Rys) – Bednář

Slovácko hraje na jaře hluboko pod své možnosti a chtělo si smlsnout na Budějovicích, které jsou v existenční krizi. Jihočeši prohrávají jeden zápas za druhým a nechali před sebe vystoupat hradecké Votroky. Jako první se dokázali prosadit domácí hráči. Hlavou se zblízka trefil Diviš. Dynamo bylo pod tlakem Slovácka, které ke konci první půle přidalo druhou branku. Z přímého kopu se prosadil Kalouda. Po změně stran dokázali hosté zdramatizovat průběh zápasů. V 50. minutě se trefil Benát. Poté šance střídala šanci, ale úspěšnější byli opět domácí. V 84. minutě uťal naději na remízu domácí kanonýr Libor Došek. Dynamo opět nezískalo ani bod.

Slovácko - České Budějovice 3:1 (2:0)
19. Diviš (Kerbr), 42. Kalouda, 84. Došek (Hlúpik) – 50. Benát

Slovácko: Heča – Prajza, Rada, Košút, Šimko – Šumulikoski – Diviš (69. Hlúpik), Kalouda, Valenta (89. Sadílek), Kerbr (87. Civič) – Došek (C)

Budějovice: Křížek – Janotka, Lengyel (C), Novák, Machovec – Benát, Eliáš – Pešek (72. Řezáč), Hála (46. Chrien), Funda (77. Varadi) – Škoda

Sparťanští hráči namíchali pro hosty z Teplic pořádné útočný koktejl. Po pomalém rozjezdu se Sparta dostala do varu a připravila si celou řadu gólových příležitostí. Teplické držel nad hladinou skvěle chytající Grygar a neschopnost letenských přesně zakončit. Sparta měla v prvním poločase výraznou převahu. Vyprodukovala 14 střel, z toho sedm na branku. Přitom Teplice se mezi tři tyče ani jednou netrefili.

Druhý poločas začal ve stejném duchu. Sparta Teplice válcovala. Letenští měli snad deset vyložených šancí. Gól však dlouho nepadl. Rozhodnuto bylo až v 89. minutě, kdy po neexistujícím faulu na Lafatu byla nařízena penalta, s níž si poradil pravidelný exekutor Dočkal. Na sparťanském vítězství tak zůstává velká pachuť. Byla to penalta, nebo nebyla?

Sparta Praha - Teplice 1:0 (0:0)
89. Dočkal (pen.)

Sparta: Štěch – Mareček (75. Řezníček), Brabec (69. Kováč), Mario Holek, Nhamoinesu – Dočkal, Vácha, Matějovský – Kadlec, Lafata (C), Krejčí (46. Konaté)

Teplice: Grigar – Matula (C), Lüftner, D. Jablonský (46. Vondrášek), Krob – Vůch, Ljevakovič, Vachoušek, Hora – Litsingi (50. Balázs) – Potočný

Rozhodla (ne)penaltová ruka na Dukle o třetím plzeňském titulu?