Došek sestřelil Duklu, Baník padl v Brně a Jablonec přestřílel Příbram

Začátek Synot ligy nevypadá vůbec špatně. V Příbrami a v Uherském Hradišti se stadiony změnily na střelnici. Baník v Brně vedl, nakonec si ale nepohlídal závěr zápasu a díky penaltě prohrál. Tak vypadal český fotbalový podvečer.

Sázková kancelář winmasters nabízí nejvyšší kurzy na favority!

Derby mezi Baníkem a Brnem proběhlo v hledišti v naprosté pohodě, na hřišti již nikoliv. Tedy alespoň na jejím konci, kdy se hráči na hřišti pošťuchali. A to tak, že Šichor dostal červenu kartu.

Ještě než ji dostal, tak Baník prohrával. I když díky Kukecovi, který z rohu poslal balón přímo mezi tři tyče, vedl, Škoda vyrovnal před odchodem do šaten.

I před druhým odchodem do šaten, kdy se již všichni smířili s remízou 1:1, došlo na faul ve vápně a Zavadil kopal penaltu. Jelikož se nemýlil, Brno vstoupilo do nového ročníku výhrou nad Baníkem 2:1.

Zbrojovka Brno – Baník Ostrava 2:1 (1:1)
Branky:
43. Škoda , 88. Zavadil – 32. Kukec

[break]
Velmi zajímavý zápas se odehrál ve středočeském kraji, kde na sebe narazil loňský pátý celek tabulky a třetí. Příbram i s novou posilou v útoku Romanem Bednářem útočila na výhru, gólově lepší ale byl Jablonec.

Ten vedl už od osmé minuty, kdy do sítě mič uklidil nováček Karavaev, který loni působil v Dukle. Na jeho gólový úspěch navázal Ján Greguš, který parádní hlavou navýšil na 2:1.

Příbram se snažila vyrovnat, ale vůbec se jí to nedařilo. Až nakonecneuhlídala ve vzduchu Wágnera a hlavou od něj dostala gól. O pět minut později se sice prosadil premiérovou trefou Roman Bednář, Jablonec ale vítězství uhájil.

FK Příbram – Jablonec 2:3 (1:2)
Branky:
23. Pilík, 79. Bednář – 8. Karavaev, 19. Greguš, 74. Wágner

[break]
Na začátku ligy se v Uherkém Hradišti setkaly dva ambiciózní celky. Dukla, která v přípravě přímo ťala velké soupeře, narazila až na Slovácku, kde neuhlídala Libora Doška.

Ten v rámci druhé půle nasázel do sítě Dukly tři branky. Ale pojďe popořádku. Hosté nejdříve díky brance Tomáše Bergera vedli, jeho hlavička ale byla rychle vyrovnána domácím Havlíkem, který zvolil střelu z dvaceti metrů.

Slovácko se do vedení dostalo až po poločase. Došek po centru Havlíka povyskočil a hlavou míč bezproblému zasunul za brankářovy záda. Druhý gól přidal po odrazu v 74. minutě. O minutu později snížil Tetour ránou z 25 metrů.

Došek jak kdyby tušil dukelské vyrovnání. Minutu před koncem normální hrací dobyraději navýšil na 4:2. A udělal dobře, o pouhou minutu později dával za hosty branku Krmenčík. Nic víc ale Dukla nevymyslela.

Slovácko – Dukla Praha 4:3 (1:1)
Branky:
25. Havlík, 59., 74, 89. Došek – 16. Berger, 75. Tetour, 90. Krmenčík

[break]
Olomouci se povedl opravdový "majstrštyk". Prohrávat celých devadesát minut 2:0, přesto remizovat 2:2, to je dílo hodné opravdového mistra. Kdo by čekal, že se to povede navrátilcovi z druhé ligy.

Teplice vyhráli první poločas 1:0 díky Fillovi, který hlavičkovat umí. Zamířil přesně k tyči a Sigma do nového ročníku nevstoupila nejlépe.

Olomoučtí dostali branku pět minut před koncem poločasu, tu druhou inkasovali naopak pět minut po začátku druhého poločasu. Potočný akceptoval centr Kroba a navýšil na 2:0.

Moravský celek až do devadesáté minuty nevstřelil žádnou branku. Poté ale v nastaveném čase dostal Petr přihrávku do běhu a z brejkové události snížil na 1:2. Tepličtí nečekali, že by se situace ještě jednou mohla opakovat, ale opakovala během pár sekund. Do brejku byl vyslán Hála a nemýlil se.

Teplice - Sigma Olomouc 2:2 (1:0)
Branky: 41. Fillo, 50. Potočný - 90.+1 Petr, 90.+2 Hála