Pět nejzajímavějších pátečních událostí

Krach Barcelony i senzační přátelský duel v Itálii. Takový byl pátek, který nám nabídl ještě několik dalších zajímavých událostí. Pojďte se podívat, co nám 14. srpen nabídl.

Obří síla United! Manchester by mohl postavit dvě jedenáctky

5. Krach Barcelony

Chyběl jen Neymar, jinak hrála Barcelona v plné sestavě. Přesto v prvním utkání o španělský superpohár inkasovala od Bilbaa tvrdý direkt, prohrála 0:4! A už se spekuluje, zda je německý gólman Marc-André ter Stegen pro Barcelonu pravou jedničkou v pohárech. I v evropském superpoháru inkasoval čtyři branky a znovu se nevyvaroval chyb. Claudio Bravo se tak nejspíš o místo jedničky v La Lize bát nemusí. A brzy by mohl začít chytat i v Lize mistrů.

[break]

4. Schweinsteiger znovu na lavičce

Kondice, ta zřejmě stále schází Bastianu Schweinsteigerovi. Ani ve druhém utkání za Manchester totiž nenastoupil v základní sestavě. A stejně jako v prvním utkání seděl na tribuně gólman David de Gea, kterého nejspíš chce van Gaal pořádně vydusit. Naopak milost by mohl dostat Victor Valdés, o kterém se spekuluje, že se příští týden vrátí na lavičku a stane se náhradníkem Sergia Romera.

[break]

3. Skvělý start Bayernu a posily Costy

Od roku 2002 startuje Bundesliga zápasem na půdě obhájce titulu. Bayern otevíral sezónu poosmé a jen jednou neuspěl. Včera rozdrtil Hamburk 5:0, hlavní hvězdou se stal dvougólový Thomas Müller, výtečně se ovšem předvedla nová posila, Douglas Costa. Brazilský středopolař připravil dvacet minut před koncem branku Müllerovi a tři minuty před koncem uzavřel skóre na konečných 5:0.

[break]

2. Proti Plzni se kopala penalta

Tuhle větu jste naposledy mohli zaznamenat v roce 2013, tedy co se české ligy týče. Přesně 73 zápasů proti Plzni nebyla penalta zahrávána. Až v pátek 14. srpna 2015. Rozhodčí Hrubeš ve 49. minutě odpískal ruku Hubníka v pokutovém území a Martin Fillo opět proměnil penaltu. Teplice potřetí v řadě kopaly penaltu a Martin Fillo byl i potřetí úspěšný. V sezóně už vsítil pět branek a drží si tak skvělou produktivitu.

[break]

1. Sevilla další skvostný obrat nepřipsala

Řím viděl skvostné přátelské utkání mezi AS a španělskou Sevillou. Ve 44. minutě už zvyšoval Radja Nainggolan na 4:0, Edin Džeko vsítil dva góly a po poločase to vypadalo na jasnou záležitost. Běžela 63. minuta a Francesco Totti z penalty upravil již na 6:0! Sevilla se ale nevzdala a předvedla úžasný comeback. Během šestnácti minut snížila na 6:4 a tímto výsledkem i tento úžasný přátelský zápas skončil.