1.A třída: ve skupině A padlo pouhých 7 branek

Utkání chudá na branky nabídlo 17. kolo jihomoravské 1.A třídy skupiny A. Pouhých sedm vstřelených branek je o více než polovinu méně než v druhém nejchudším kole, v němž padlo 15 branek (2., 6. a 16. kolo). V utkáních Jevišovice-Ivančice a Veverská Bítýška-Tasovice branka nepadla. Oba aspiranti na postup uspěli. Rajhrad porazil Čebín 1:0 a jeho ztráta na Kuřim zůstává stále čtyřbodová, protože Kuřim porazila Bosonohy 2:0. Důležité vítězství si připsala Moravská Slavia Brno, která porazila 1:0 Novosedly. Nejlepším střelcem je s dvanácti brankami rajhradský Kouřil.

Kohoutovice opět bez bodu

Třetí jarní porážku o branku si připsali fotbalisté Kohoutovic. Po prohrách 1:2 s Ivančicemi a 1:2 v Tasovicích, přišla další domácí porážka, tentokráte 0:1 s IE Znojmo. IE Znojmo začalo utkání aktivně, ale střelu Samka vytěsnila domácí obrana a Ostrého pokus skončil těsně vedle domácí branky. Domácí hrozili na začátku utkání zejména z rohových kopů. První vyloženou šanci měli v 29. minutě hosté. Na pravé straně se uvolnil Černý, našel ve vápně volného Ostrého T., ale ten z vyložené pozice branku přestřelil. O minutu později pronikl po levé straně hostující Štáb, ale jeho nabídku nevyužil - v další gólové šanci - Kubále.

I do druhého poločasu vstoupil lépe hostující tým. V 54. minutě se dostal do dobré šance Štáb, ale domácí brankář mu včasným vyběhnutím skočil pod nohy. V 57. minutě se k odraženému míči dostal Kalina, ale i s jeho střelou si domácí brankář poradil. Skóre se měnilo v 60. minutě. Znojemský Kalina poslal přihrávku na Černého, který udělal kličku před vápnem a levou nohou vystřelil přesně k tyči - 0:1. Domácí se po gólu snažili o tlak, ale jejich hra byla hodně křečovitá a nepřesná. Jediné nebezpečí hrozilo znojemským od útočníka Koubka, ale i s ním si v nebezpečných situacích hostující obrana poradila. Hosté mohli vedení pojistit, ale Samek trefil v 77. minutě pouze tyč domácí branky. V posledních deseti minutách hráli domácí vabank, ale hosté je kouskováním hry a střídáním vůbec nepustili do tlaku. Největší šance na vyrovnání přišla v 87. minutě po přímém volném kopu, ale brankář Minařík byl na místě. Hlavní rozhodčí Jonáš nastavil pět minut, ale domácí vyrovnat nestihli. IE Znojmo vyhrálo v Kohoutovicích 1:0.

Výsledkový servis 18. kola skupiny A

Tatran Kohoutovice - FK Inzert Expres Znojmo 0:1 (0:0)
Jaroslav Ludvík (trenér IE Znojmo): Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas proti týmu, který hraje o záchranu. Chtěli jsme na velmi nerovném terénu hrát jednoduše a aktivně, nepustit soupeře do tlaku. Mužstvo přesně splnilo to co jsme si řekli a navíc prokázalo velkou touhu tady uspět. Nás může mrzet, že jsme neproměnili další šance a nemuseli jsme se tak strachovat v závěru o výsledek. Tímto zápasem jsme uzavřeli sérii 3 utkání venku a se ziskem 4 bodů můžeme být spokojeni.
Branka: Černý
IE Znojmo: Minařík - Kalina, Doválel, Kubošný, T. Eliáš - Černý (88. Zika), Samek, Ostrý M. (86. Švestka),Ostrý T. – Kubále (90. Pavelka), Štáb

RAFK Rajhrad - FC Čebín 1:0 (1:0)
Branka: Kouřil

SK Moravská Slavia Brno - Sokol Novosedly 1:0 (1:0)
Branka: Beránek

FC Kuřim - FK SK Bosonohy 2:0 (0:0)
Branky: Suchánek, Svoboda J.
Kuřim: Tišnovský - J.Svoboda, P.Svoboda, Čuhel, Vermouzek, Plšek, Beránek, Klopar, Moniak, P.Svoboda, Suchánek

AFK Tišnov - 1.SC Znojmo B 1:1 (0:0)
Branky: Zeman - Adamov
ČK: Černý (Znojmo)
Tišnov: Petráš - Chladil, Životský, Klíma - Fic, Pavlíček - Chlup (72. Koloc), Pohanka (67. Smrkal), Brychta - Zeman, Kos M. (85. Seyfert )

Fotbal Jevišovice - FC Ivančice 0:0

FC Veverská Bítýška - Sokol Tasovice 0:0

Skupina B

Ve skupině B vyhrály Velké Pavlovice ve Šlapanicích a jejich náskok na prvním místě tabulky se navýšil na tři body, jelikož pronásledovatelé z Dubňan a Vacenovic body ztrácely. Dubňany dva v Bučovicích (0:0) a Vacenovice všechny tři na hřišti Slovanu Brno (1:3). Na druhé místo se již posunula Velká nad Veličkou, která vyhrála i třetí jarní zápas, tentokráte 4:1 nad Rohatcem.

Ani ve třetím jarním utkání se nedočkaly vítězství Kostice a definitivně ztratily kontakt se špicí tabulky. Tentokráte remízovaly 1:1 na hřišti posledního Lanžhotu, který se tak bodově dotáhl na předposlední Žarošice. Nejlepším střelcem je s dvanácti brankami kostický Darmovzal.

Dvě branky v prvním poločase nasměrovaly Šardice k třetímu vítězství

Šardice chtěly v domácím utkání s Tvrdonicemi potvrdit dobrou jarní formu. Po úvodním oťukávání se v polovině prvního poločasu dostali domácí do vedení. Na polovině hřiště obral o míč Gábriše šardický Herůfek, postrčil ho na Šaňka, jehož přihrávku mezi beky využil Petr Houšť a vstřelil první branku utkání. Ve 40. minutě se situace opakovala - opět důrazný Herůfek vybojoval míč, postrčil tentokráte na Houště, ten dal do "uličky" Šaňkovi a bylo to 2:0. Během prvního poločasu ještě zahrozil domácí L. Šťastný, ale jeho akce po pravé straně brankou neskončila.

Na začátku druhého poločasu podržel domácí brankář Krist, který zlikvidoval samostatný nájezd hostujícího hráče. Poté Šardice svého soupeře zatlačily a téměř 15 minut ho nepustily na svou polovinu. Největší šanci neproměnil Marčík, kterému přihrával Houšť. Po vystřídání unaveného Šaňka se domácím přestalo dařit a i hosté se dostali do některých výhodných pozic, především po standartních situacích. Domácí mohli své vedení ještě pojistit, ale samostatný únik nedokázal proměnit Matula a po něm ani Houšť. Šardice se vítězstvím 2:0 nad Tvrdonicemi dostaly v tabulce už na čtvrté místo.