1.B třída: Bavory si zastřílely

V 18. kole 1.B třídy skupiny A remízoval Slavkov se Soběšicemi 1:1 a přišel o první místo v tabulce. Tam se o skóre posunuly Ivanovice (report čtěte níže). Třetí Ivančice podlehly 1:3 Líšňi a na vedoucí duo ztrácejí už 5 bodů. Na druhém pólu tabulky jsou Drnovice, které se ještě v letošním ročníku neradovaly z výhry. Na druhé sestupové příčce jsou Brankovice, které ztrácejí čtyři body na dvanácté Letovice.

Ignačák uhlídal Boniattiho, přesto Bohdalice prohrály

Po sobotním zaváhání Slavkova se mohly Ivanovice, v případě domácí výhry nad Bohdalicem, bodově dotáhnou na první místo tabulky. Ivanovice se od první minuty usadily na polovině soupeře, ale neměly potřebné štěstí v koncovce. Bohdalice ohrožovaly Hanákovu branku jen sporadicky, hlavně z dlouhých autových vhazování do pokutového území. Poločas tak skončil bez branek.

Ve druhém poločase domácí přidali na pohybu ve středové řadě a v 55. minutě přišel kýžený gólový efekt. Velmi dobře hrající Navrátil našel kolmicí naběhnuvšího Vojtěcha Kábeleho, který přízemní střelou rozvlnil síť (1:0). Domácí ještě zvýšili tlak, dalším brankám však zabránil bravurními zákroky brankář Drbal. Po gólech volaly především povedené střely Gergelyho a Navrátila. Ivanovičtí fotbalisté v závěru bránili jednobrankové vedení, to se jim podařilo a vítězstvím 1:0 se bodově dotáhly na Slavkov.

Výsledkový servis 18. kola skupiny A

FK Kunštát - Sokol Brankovice 3:0 (2:0)
Branky: Novotný D., Novotný M., Boček
Kunštát: Kubíček, Hruška, Jonáš M., Martínek, Ducháček, Šváb, Bednář (46. Novotný M.), Křepela R., Včelík (60. Truhlář), Novotný D., Boček (75. Novotný T.).

SK Tuřany - Dražovice 2:0 (1:0)
Branky: Smetana, Dufek

Slovan Ivanovice na Hané - Sokol Bohdalice 1:0 (0:0)
J. Svoboda (Ivanovice): O poločase jsem hráče nabádal k rychlejším kombinacím a pohybu před pokutovým územím. Výsledek samozřejmě beru. Moji hráči hráli zodpovědně a vítězství je pro ně odměnou.
J.Schindler (Bohdalice): Ivanovice vyhrály zaslouženě, mají vhodně složený tým.
Branka: Kábele V.
Ivanovice: Hanák - Polách, Rozehnal, Moravec, Pospíšil - V.Kábele (71. Oppelt), Šimek, Navrátil, Plšek (63. Kroutilík), Gergely - Boniatti
Bohdalice: Drbal - Jelínek, Michal, Prachař, Ignačák, Surák, Šiler (80. Mindek), Synek, Korkován (55. Podaný) - Kolečkář, Novotný (85. Novák)

Němčany - AFK Letovice 1:0 (0:0)
Branka: Andrla

SK Slavkov u Brna - FC Soběšice 1:1 (1:0)
Branky: Krejčí - Vacula

FC Olešnice - SK Líšeň B 1:3 (0:1)
Branky: 59. Boček (PK) - 20. Knap, 69. Valouch, 79. Pokorný
Líšeň: Vích - Knap, Staněk, Sádlík, Valkovič(50. Daněček)- Maruš, Kupský, Cupal, Kubaský(60. Crha)- Pokorný(Dundálek), Valouch

Šaratice - Sokol Drnovice 3:0 (2:0)
Branky: Kovač, Karásek Ant., Holmačka

Skupina B

Fotbalisté Medlánek vyhráli v Šatově 4:0 a při vítězství Dobšic nad Únanovem zůstává jednobodový rozdíl mezi prvním a druhým týmem tabulky. Poslední Popůvky prohrály s rezervou Bystrce 2:5, přestože po prvním poločase vedli 2:1. Střelecky se v tomto kole blýskli medlánecký Fryc a dobšický Fiala, oba se prosadili dvakrát. Nejlepším střelcem zůstává se třinácti brankami zbýšovský Šauer.

Výsledkový servis 18. kola skupiny B

Sokol Popůvky u Brna - FC Dosta Bystrc-Kníničky B 2:5 (2:1)
Branky: Surmečka, Adamec - Chalupský, Bělík, Hanák, Kašpar, Solomon

Sokol Višňové - Baník Zbýšov 2:0 (0:0)
Branky: Lysák, Lojín

Sokol Popice - FC Komín 0:0

Sokol Šanov - Čechie Zastávka 2:2 (1:1)
Branky: Šindelář, Kubiš - Rousek T., Strašák

Tatran Brno Bohunice B - SK Vojkovice 3:2 (1:1)
Branky: Bureš, Brunclík, Štěpánek - Beneš, Šafařík

Tatran Šatov - FC Medlánky 0:4 (0:0)
Miroslav Haluza (Medlánky): Utkání mělo z naší strany dva různé poločasy. V prvním jsme byli statičtí,
pomalí a nepřesní. Domácí mysleli více na obranu s úmyslem hrát na brejky.Po změně stran jsme již soupeře přehrávali. Pomohl nám první gól, kdy se důrazem prosadil Jirka Štrubl. Po pěkné individuální akci Libora Novotnéhovstřelil Honza Maška druhou branku a o vítězi bylo rozhodnuto. Dva góly přidal
Martin Fryc (1x PK) a po pěkných akcích jsme ještě trefili dvakrát tyč.
Branky: Fryc 2, Maška, Štrubl
Medlánky: Šindelář - Kolev (Sehnal F.), Hála, Blahoudek, Černíček - Janoch, Viskot (Novotný), Štrubl, Maška - Fryc, Fridrich (Kučera)

Sokol Dobšice - A.S.A. ES Únanov 2:0 (1:0)
Branky: Fiala 2

Skupina C

Fotbalisté Přítluk si v 18. kole skupiny C odvezli desetibrankový debakl ze hřiště vedoucích Bavor. Čtyři branky domácích vstřelil Furch, který se na jaře prosadil už osmkrát. Druhý Vlkoš ztratil body s Velkými Bílovicemi a na první místo ztrácí už 10 bodů. Poslední celek tabulky KEN Veselí se nedostavil k utkání do Podivína. Nejlepším střelcem je s třinácti brankami vlkošský David.

Milotice pečetily vítězství v závěru utkání

Milotice přivítaly na svém hřišti Hroznovou Lhotu. Domácí tým svého soupeře od začátku převyšoval (zejména v pohybu). Milotice měly velký počet brankových šancí, v koncovce však neuspěly. Poprvé tak hostujícím fandům zatrnulo po špatné hlavičce jejich obránce, který poslal míč za sebe, kam zaběhl agilní Ivo Kundrata, který však pálil nad. V 17. minutě už domácí tribuna jásala. Po standardní situaci z levé strany prošel míč až na zadní tyč, kde jej nikým nehlídaný Hofr poslal skluzem k bližší tyči Stanislavovy brány – 1:0. Domácí měli nadále velký tlak, ale do poločasu další branku nepřidali (nastřelené jednou břevno).

Do druhého poločasu vstoupili znovu aktivněji domácí, ale hosty podržel brankář Stanislav. Hosté poprvé zahrozili až v 51. minutě. Po faulu na Gavlíka poslal ze standardní situace míč do vápna Rusňák, Ivičič byl však při jeho zpracování faulován domácím brankářem, píšťalka sudího však zůstala němá. V 66. minutě měli další šanci domácí, ale střela z přímého kopu skončila těsně vedle. Druhou branku přidali domácí v 83. minutě, brankář Stanislav fauloval v pokutovém území domácího útočníka a Radek Kundrata penaltu proměnil - 2:0. A za další čtyři minuty chyboval Jung, jenž nechal vniknout do pokutového území domácího hráče, jehož gólman Stanislav zastavil opět jenom za cenu faulu a mohl být rád, že neviděl druhou žlutou kartu, a to i po jeho následných protestech! Tentokráte se exekuce pokutového kopu ujal Ivo Kundrata a poslal míč „angličanem“ o břevno neomylně do sítě – 3:0. Milotice vyhrály zaslouženě 3:0.