Odmítl Tomáš Berger třetí gól kvůli pokutě?

Ve 21.kole přeboru přestřílela Dukla rezervu Bohemians Praha 5:0. K vysokému vítězství přispěl dvěma góly i dvaadvacetiletý nositel slavného fotbalového jména Tomáš Berger. Navíc na další dva góly přihrál a prsty měl i v páté brance, když chytře rozehrál přímý kop, po kterém Malý vybídl ke skórování Mücka. Tomáš se v závěru zápasu ocitl ještě ve dvou šancích, ale pokaždé hledal ještě přihrávkou své spoluhráče. A z lavičky Dukly se ozývaly hlasy, že třetí gól dát nechce, aby nemusel platit do pokladny mužstva.

To není pravda! Mohl jsem dát sice další gól, ale viděl jsem ještě lépe postavené spoluhráče a tak jsem raději přihrával. Já mám radost i z povedené pěkné gólové přihrávky, zlobil se s úsměvem Tomáš a zároveň si pochvaloval dobrý výkon celého mužstva: Dneska mi to opravdu sedlo, ale dobře hrálo celé mužstvo. Dali jsme rychlý gól a ještě do přestávky druhý. Byli jsme v pohodě a ve druhé půli jsme to odehráli velmi dobře, dali další tři góly a měli i celou řadu vyložených šancí. Vydařený zápas.
S výkony Tomáše je na jaře spokojen i trenér Jiří Němec, kapitán vícemistrů Evropy z roku 1996: Já si myslím, že Tomáš po zimní přípravě, kterou absolvoval naplno, vypadá velmi dobře a já mu jenom přeju, aby takhle pokračoval. Je mladý, má to ještě před sebou.