Rada pro Spartu? Střílet góly. Proti Zlínu se ale nezadařilo. Hráči nejsou v pohodě, přiznal trenér ACS

OBSAHUJE OHLASY

Krizí procházející Sparta Praha v předehrávce 21. kola epojisteni.cz ligy doma vyzvala sousedy v tabulce - čtvrtý Zlín. Tomu odpovídalo i závěrečné skóre - 0:0, což fanoušky, hráče ani vedení neuspokojí.

Sparťanští znovuzrození fotbalisté si chtěli usmířit fanoušky a ukázat se pod novým koučem Radou v tom nejlepším světle, nějak se to ale nepovedlo. Se Zlínem totiž letenský klub pouze remizoval 0:0.

Ze začátku měl ale velkou šanci zlínský Vukadinovič a v prvním poločase se z branky mohl radovat i Jakub Jugas, skóre se však nezměnilo. Do druhé půle nastoupili aktivněji svěřenci Petra Rady, na tolik chtěný gól se ale nezmohli.

Zápas významně ovlivnily také výtržnosti Sparťanů okolo 75. minuty, přerušení ale netrvalo dlouho. Krátce po tom dostal druhou žlutou kartu zlínský Matejov, což Spartu ještě více nabudilo, ke vstřelenému gólu se ale nezmohla a bere pouze bod.

Sparta tedy zůstává na třetím místě s 39 body, Zlín na svého dnešního soupeře ztrácí čtyři body a i proto je čtvrtý. Dá se ale říci, že Sparta je definitivně v boji o titul, vedoucí Slavia má totiž o osm bodů více + zápas k dobru.

Pro ČT Sport šli po zápase poskytnout rozhovor oba trenéři. Ještě předtím ale utkání ohodnotil Sparťan Šural: "Ještě, že je reprezentační pauza. Dnes to nebylo dobré, můžete to slyšet...(během rozhovoru totiž fanoušci na hráče bučeli)." Zlínský brankář byl ale spokojený: "Vybojovaný bod, jsme rádi," přiznal Dostál.

Jako první promluvil Bohumil Páník. "Bod bereme, i když jsme měli velké příležitosti. Kdybychom dali gól, bylo by to mnohem lepší. Ale vzhledem k červené kartě jsem s remízou spokojený."

Petr Rada tak spokojený logicky nebyl: "Moje premiéra dopadla špatně, protože jsme nevyhráli. Bohužel jsme nedali gól. Je to pro nás ztráta dvou bodů i přesto, že je Zlín nahoře. Hráči bohužel nejsou v pohodě. Cítím na nich jakousi nejistotu. Druhý poločas špatný nebyl, selhávali jsme v koncovce." K výtržnostem fanoušků se sparťanský kouč odmítl vyjádřit.

AC SPARTA PRAHA - FASTAV ZLÍN 0:0 (0:0)

Branky: -
Žluté karty: 40. Vácha, 45. Mazuch, 59. M. Kadlec, 90+1. Karavaev - 60. Vukadinovič, 67. a 76. Matejov, 90+4. Dostál
Červená karta: 76. Matejov (Zlín, druhá žlutá)
Domácí: Koubek - Hybš, M. Kadlec, Mazuch, Karavaev - Vácha, Mareček (76. Holek) - Nestor, Čermák (68. Holzer), Šural - V. Kadlec, trenér: Rada
Hosté: Dostál - Pazdera, Jugas (89. Beauguel), Gajič (56. Janíček), Matějov - Vukadinovič, Zivulič, Traore, Kopečný - Fantiš (72. Diop), Holík, trenér: Páník