Plzeň obrat nedokonala, Zlín podlehl Votrokům

Liberec porazil Karvinou 2:0. V Brně a v Jihlavě se diváci nudili a neviděli žádný gól. Příbram nečekaně vyhrála nad Bohemkou a senzačně rupl i Zlín. Plzeň prohrávala 0:2, přesto kvůli pozdním gólům uhrála remízu.

Úvod duelu patřil domácím. Již po necelé čtvrthodině hry se k nebezpečné hlavičce dostal Potočný, ale Bartlův centr z přímého kopu nedokázal nasměrovat mezi tři tyče. O pár desítek vteřin později se už ale Slovan ujal vedení. Baroš ve vápně přiťukl míč nabíhajícímu Bartlovi, který pohotovou ranou, která byla ještě trochu tečovaná, překonal Laštůvku. Po necelých třiceti minutách mohli hosté vyrovnat, ale Šislerova rána z dálky proletěla těsně vedle levé liberecké tyče. Další šanci měli hosté ve 41. minutě, ale po centru Budínského si Hladký s Panákovou hlavičkou dokázal poradit. Severočeši se dokázali prosadit i ve druhém poločase. Potočný si v 69. minutě vzal míč, udělal s ním pár rychlých kroků a výstavní střelou z 22 metrů zamířil přesně k tyči. Laštůvka se jen ohlédl...Brzy na to mohli hosté snížit, ale Hladký dokázal Budínského pokus s obtížemi vyrazit. Vzápětí se liberecký gólman blýskl i proti střele Jurči, a když na druhé straně nepřesně pálil Ekpai, vyhrál Slovan 2:0.

V Brně nebylo v zápase s Duklou vidět prakticky nic a do statistik utkání se zapsala pouze střídání. Zbrojovka narozdíl od hokejové Komety brněnským fanouškům radost nedělá a znát to je i na sobotním skóre - 0:0. Brněnský mančaft potvrdil pověst remízového krále, pyšní na to ale jistě nejsou.

Stejný výsledek viděli i diváci v Jihlavě. Tam k vidění byly i nějaké šance, přesto se diváci dobře nebavili. Se Slováckem odehrála Vysočina podprůměrný zápas, lépe na tom však nebyli ani hosté a proto si do Uherského Hradiště vezou bod.

Gólovou přestřelku neměli před očima ani fanoušci v Příbrami. Vadit jim to ale nemusí. Jeden hráč se totiž z branky radoval. A byl to domácí Pilík, jenž v 68. minutě rozvlnil síť. Na odpověď se Klokani nezmohli a z palubovky posledního týmu Ligy odjíždí bez bodu.

Chuť ale fanouškům ofenzivního fotbalu spravilo utkání ve Zlíně. Domácí obecenstvo s výsledkem ale spokojené nebude, domácí Fastav totiž Hradci Králové podlehl 1:3. Utkání nastartovaly dvě rychlé branky na každé straně, rozhodl ale "až" ve 36. minutě hostující Pavel Černý. Výhru Votroků v 69. minutě ještě pečetil Hůlka. Hradec tedy na horké půdě vyhrál 3:1 a připisuje si cenné tři body.

Šlágr se ale odehrál až večer. Na domácí stadion lídra ligy z Plzně přijely ambiciózní Teplice. První poločas byl zajímavý, diváci se ale nenudili. To pravé ořechové viděli ale až v půli druhé. Hned v 50. minutě se po "ukázkově" rozehraném plzeňském rohu dostali hosté do brejku a po sprintu Kroba se do zakončení dostal Červenka, jenž se nemýlil a poslal hosty do vedení. Krásnou akci zopakovaly Teplice i ve 82. minutě, kdy po kombinaci ala Barcelona zvyšoval už na 2:0 Vošahlík. Plzeň se ale nevzdala. Brzy tlačila a zbytečný faul poté předvedl hostující obránce a z penalty se Hořava stejně jako proti San Marinu nemýlil. K obratu přiblížil Plzeň o tři minuty Marek Bakoš, jenž zadělal na pořádné drama! Obrat z říše snů však Viktorka nedokonala, bod s Teplicemi tak bude i přes výborný závěr ztrátou. Pokud tedy Slavia uspěje v derby, dostane se do čela tabulky.

Po zápase dostal své slovo i Daniel Šmejkal. "Když vedeme v 85. minutě 2:0, tak je pro nás bod málo. Před zápasem bychom ho ale brali. Zkrátka jsme nezvládli závěr, musíme se z toho ponaučit a jít dál," řekl teplický kouč.

"Závěr byl vynikajicí. Ale jinak spokojený nejsem. Měli jsme málo pohybu, moc jsme si komplikovali situaci. S bodem ale i přesto moc spokojený nejsem," prozradil jeho oponent z Plzně Roman Pivarník.