Šural vystřelil Spartě tři body v Příbrami, zářil ale Vatajelu

Páteční program České ligy měl na programu dva zápasy. Jihlava hostila v důležitém zápase Brno, které ve druhé půli přehrála a vyhrála 3:0. Sparta se na hřišti Příbrami protrápila k těsnému vítězství 2:1.

Skóre zápasu v Energon Areně otevřel hned při první příležitosti Sparty ve 4. minutě Josef Šural, který se prosadil po centru Vatajelua hlavou z hranice malého vápna. Sám asistent prvního gólu mohl po krásné individuální akci zvýšit, jeho dalekonosná střela ale šla mimo bránu Hrušky.

Vatajelu byl při chuti a velkou šanci nabídl Konatému, ten na zadní tyči ale nedokázal zamřít do odkryté brány. Nevyužité šance nakonec Spartu přišly draho, protože Lukáš Vácha udělal v nastavení první půle hrubici v rozehrávce: jeho nepřesnou zpětnou přihrávku vyčíhl Jan Rezek, který prostřelil vyběhnuvšího Bičíka a vyrovnal.

Ve druhé půli se do pár šancí dostala i Příbram, například podobnou chybu v rozehrávce jako Vácha udělal i Michal Kadlec, situaci ale stihl včas vyžehlit Mario Holek. Vatajelu a jeho přesné centry nakonec přeci jen přinesly Spartě tři body. V nastavení se po jeho přízemní centru prosadil podruhé v zápase Šural.

Ve dřívějším pátečním utkání doma přehrála Jihlava Zbrojovku Brno a získala tak důležité tři body na cestě k záchraně. Zároveň se svému soupeři přiblížila v tabulce na rozdíl tří bodů. Všechny góly padly až ve druhé půli.

Česká liga, 26. kolo:

Vysočina Jihlava – Zbrojovka Brno 3:0 (0:0)
Branky: 50. Zoubele, 75. Fulnek, 89. D. Ikaunieks. ŽK: 90+2. Polák. Rozhodčí: Orel – Blažej, Hrabovský.

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Tlustý, Štěpánek, Krejčí, Urdinov – Vaculík (84. Batioja), Zoubele – Fulnek, D. Ikaunieks (90+1. Rosa), Popović – Rabušic (72. Dvořák).
FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Jakub Šural, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – Polák, Zavadil – Ashiru (63. Lutonský), Tašči, Přichystal – Řezníček.

FK Příbram – AC Sparta Praha 1:1 (1:1)
Branky: 45+2. Rezek – 4. a 90+1. Šural. ŽK: 23. Suchan, 47. Kvída – 18. Karavajev, 29. Vácha, 60. Šural. Rozhodčí: Proske – Pelikán, Kotík.

1.FK Příbram: Hruška – Kvída, Jiránek, Chaluš, Divíšek – Trapp, Suchan – Bazal (83. Krameš), T. Pilík, Rezek – Linhart (89. Kacafírek).
AC Sparta Praha: Bičík – Karavajev, Mario Holek, Mareček, Michal Kadlec – Sáček, Vácha – Konaté (74. Juliš), Lafata, Vatajelu –Šural.