Slavia využila zaváhání Plzně a je znovu osamostatněna na čele tabulky

Jablonec doma dohnal manko 0:2 a remizoval s Plzní stejně jako se Slavií.

Plzeň začala odvážně a odměnou jí byl poměrně rychlý gól. Krásnou přesnou střelou zhruba z dvaceti metrů se blýskl rakouský forvard Andreas Ivanschitz. Ten stejný hráč ve 37. minutě prvního poločasu zvýšil skóre na 2:0, když Hrubého překonal z bezprostřední vzdálenosti. Jablonec se ale nevzdal a do druhého poločasu povolal Martina Doležala. Ten v 59. minutě snížil a o necelých pět minut později vyrovnal! Plzeň se sice snažila strhnout vítězství na svou stranu, to se však nepovedlo. Jedná se o zaslouženou remízu, v prvním poločase byli aktivnější Viktoriáni, v tom druhém zase svěřenci Zdeňka Kluckého.

Zaváhání Viktoriánů dokonale využili hráči Slavie. Ti ve vršovickém derby přehráli Bohemians 3:1 a nyní vedou tabulku o dva body. Touto výhrou si také Slávisté definitivně zajistili účast v předkole Ligy mistrů. Sezonu totiž zakončí nejhůře jako druzí. Ve druhém zápase, hraném od 19 hodin, se Slovácko doma rozešlo smírně s Karvinou.

FK Jablonec - Viktoria Plzeň 2:2 (0:2)

Branky: 59. a 63. Doležal - 11. a 37. Ivanschitz
Žluté karty: 29. Mihálik, 75. Jankovič - 22. Hubník
Sestava domácích: Hrubý - Zelený, Beneš, Pernica, Jankovič - Kubista - Trávník, Pospíšil (46. Doležal), Diviš (84. Považanec) - Mihálik, Mehanovič (46. Masopust), trenér: Klucký
Sestava hostů: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (70. Kovařík), Ivanschitz (65. Pilař), Kopic - Poznar (75. Krmenčík), trenér: Bečka
Diváci: 4660
Rozhodčí: Jílek

Bohemians - Slavia Praha 1:3 (1:1)

Branky: 15. Marković (pen.) – 12. Mingazov, 51. Zmrhal, 82. Sýkora.
Žluté karty: 66. Šmíd – 17. Lüftner, 17. Milan Škoda, 28. Mingazov.
Sestava domácích: Fryšták – Dostál, P. Buchta, Šmíd, M. Hašek – Švec, Jirásek – Berger, Mašek (68. Bartek), Luts – Marković (46. Jindřišek).
Sestava hostů:
Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Bořil – Ngadeu (52. Barák) – Mingazov (33. Zmrhal), Hušbauer, Sýkora – Mešanović (87. Ščuk), Milan Škoda.
Diváci: 5000
Rozhodčí: Orel.

Slovácko - Karviná 1:1 (1:0)

Branky: 28. Havlík - 49. Jovanovič.
Žluté karty: 7. Navrátil – 12. Kalabiška, 70. Galuška, 78. Eismann.
Sestava domácích: Daněk – Reinberk (90+1. Šimko), Břečka, S. Hofmann, Civič – Daníček, Šumulikoski – Navrátil, Havlík, Machalík (83. Rezek) – Zajíc (80. Tetteh).
Sestava hostů: Laštůvka – Jan Moravec, Košťál (17. Jovanović), Hošek, Eismann (C) (85. Holík) – Budínský, Weber – Dressler (46. Galuška), Panák, Kalabiška – Wágner.
Diváci: 3451.
Rozhodčí: Z. Proske.