Příbram nestačila na Brno a zkomplikovala si záchranu, Slavia ztratila

Poslední Příbram chtěla proti Brnu vybojovat tři body, aby zvýšila své šance na záchranu. Proti moravskému celku však neuspěla a prohrála 2:3. Celek od Litavky tak v tabulce zůstává na posledním místě s jedenadvaceti body. Bod v Liberci vyváličili v Podještědském derby hráči Jablonce, kteří o remíze 1:1 rozhodli ve čtvrté minutě nastaveného času. Zaváhání Plzně nevyužila vedoucí Slavia, která jen remizovala doma s Duklou 2:2.

Příbram začala proti Brnu dobře, když ji v 19. minutě dostal do vedení po přímém kopu Tomáš Pilíka, ale kapitán Zbrojovky Pavel Zavadil dokázal také ze standardní situace vyrovnat. Ve druhé půli přidali další branky hostů Milan Lutonský a Jakub Řezníček. V nastaveném čase se už domácím podařilo pouze snížit zásluhou Pavla Pilíka.

28. kolo první ligy:

1. FK Příbram - Zbrojovka Brno 2:3 (1:1)

Branky: 19. T. Pilík, 90. P. Pilík - 38. Zavadil, 67. Lutonský, 76. Řezníček. Rozhodčí: Franěk - Nádvorník, Paták. Bez ŽK.

Slovan Liberec - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 47. Breite - 90.+4 Mehanovič. Rozhodčí: Orel - Myška, Melichar. ŽK: Souček, Dúbravka - Masopust, V. Kubista, Zelený, Trávník, Mehanovič. Diváci: 5400.

FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)

Branky: 3. z pen. a 50. Pázler - 48. Navrátil. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Antoníček. ŽK: Schwarz, Žondra, Ottmar - Břečka, Šumulikoski, Šimko, Daníček. Diváci: 3022.

Fastav Zlín - Vysočina Jihlava 0:3 (0:1)

Branky: 63. a 80. Ikaunieks, 45. vlastní Hubáček. Rozhodčí: Zelinka - Urban, Vlček. ŽK: Pazdera, Holík, Hubáček (všichni Zlín). Diváci: 3373.

Slavia Praha - Dukla Praha 2:2 (1:1)

Branky: 16. Mešanovič, 69. Barák z pen. - 30. Koreš, 79. Edmond. Rozhodčí: Příhoda - Kotalík, Boček. ŽK: Barák, Ngadeu, Hušbauer - Šimůnek, Juroška, Štetina. Diváci: 13.974.