Sparta doma přejela Mladou Boleslav a předskočila Baník v tabulce

Pražská Sparta nedovolila v pondělní dohrávce dvanáctého kola české nejvyšší soutěže překvapení a brala tři body. Na domácí půdě porazila Mladou Boleslav 4:1 a ukrojila kousek z náskoku, který mají v tabulce Slavia a Plzeň. V utkání opět úřadovalo video, které pomohlo letenskému celku při posuzování dvou pokutových kopů.

Skóre zápasu otevřel v 19. minutě Pulkrab a již o další minutu později zvyšoval náskok Tetteh. Někdejší tvář Bohemians pak přidala ještě jednu branku během první půle. Po změně stran z penalty pojistil výhru Kanga a šest minut před koncem řádné hrací doby už jen snížil Hůlka.

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 4:1 (3:0)
Branky: 20. a 37. Tetteh, 19. Pulkrab, 64. z pen. Kanga - 84. Hůlka. Rozhodčí: Orel - Blažej, Vlček. ŽK: Čivič, Kanga - Komličenko. Diváci: 9147.
Sparta: Nita - Čivič, Costa, Radakovič, Chipciu (87. Wiesner) - Vatajelu (64. Vukadinovič), Frýdek, Kanga, Stanciu - Tetteh (68. Mebrahtu), Pulkrab. Trenér: Ščasný.
eŠeda - Keresteš (46. Hubínek), Chaluš, Hůlka, Pauschek - Ladra, Mareš, Takács, Konaté (46. Kateřiňák) - Komličenko (71. Novák), Přikryl. Trenér: Weber.