Reprezentace prohrála v Německu, rozhodl jediný gól

Český národní tým se ve středu večer přátelsky utkal se sousedním Německem. Zápas v nedalekém Lipsku rozhodl jediný gól, a sice ze samého úvodu.

Jasným favoritem zápasu byli pochopitelně Němci. Již ve 13. minutě šlo Německo do vedení, když když se trefil popřihrávce Maxe Waldschmidt. Ve 43. minutě se prezentoval skvělým zákrokem brankář Jiří Pavlenka, který vykryl střelu Amiriho po individuálním průniku.

V 83. minutě si Češi vypracovali svou největší šanci. Jakub Jankto vyslal skvělý centr do pokutového území domácích, který hlavou našel Matěj Vydra. Skvělý zákrok však vytáhl brankář Německa Trapp a míč tak skončil pouze v zámezí.

Zápas tedy skončil výsledkem 1:0 a český výběr má před sebou dva zbývající zápasy Ligy národů v Plzni, proti Izraeli a Slovensku.

Německo - Česko 1:0 (1:0)

Branka: 13. Waldschmidt
ŽK: 76. Souček
Domácí: Trapp – Tah, Koch, Rüdiger – Baku, Gündoğan (C) (46. Dahoud), Neuhaus, Max (68. Schulz) – Brandt, Waldschmidt, Hofmann (20. Amiri)
Hosté: Pavlenka – Matějů, Brabec, Jemelka, Novák (46. Souček) – Holeš – Černý (46. Jankto), Dočkal (C) (69. Darida), Barák (68. Král), Kopic (78. Ondrášek) – Krmenčík (46. Vydra)