Aubameyang řádil v dresu Barcelony, Elche otočilo v závěru s Vallecanem, Real si v druhé půli podal Alaves

V rámci 25. kola španělské La Ligy už Real i Atletico své zápasy úspěšně zvládli, Barcelona i oba kluby ze Sevilly aktuálně patřící do špičky, hrají své zápasy až v neděli.

V pátek favorit svou roli přes vedení nezvládl, v sobotu naopak oba mírně favorizované týmy s přehledem zvítězili. Vallecano neodehrálo na Elche špatný zápas ale poslední čtvrthodina mu zlomila vaz. To Villareal si v zápase, kde tři ze čtyř gólů padly z penalt počínal s mnohem větším přehledem, stejně jako Atletico, které dalo vzpomenout na své lepší časy, hned na počátku zápasu se dostalo do vedení a pak si svěřenci Diega Simeoneho výsledek zkušeně pohlídali. Podobně bezproblémový průběh měl do jisté míry i zápas lídra tabulky Realu Madrid. Ten sice čekal až do poslední půlhodinky, než se mu podařilo prolomit obranu Alaves, ale poté už sekal góly rychlostí gól za deset minut a Alaves si tak ze San Bernabeua odvezlo nakonec trojku.

Sevilla v boji o titul ztratila, když nedokázala porazil domácí Espaňol Barcelonu. Hosté sice díky trefě Mira vedli, ale po obrátce stran dokázal vyrovnat Sergi Darder. Hosté i bez vyloučeného Julese Koundého utkání zvrátit ve svůj prospěch nedokázali.

FC Barcelona si zastřílela na hřišti Valencii a připsala si vítězství 4:1. Výhru režíroval premiérovými dvěma góly Gabonec Pierre-Emerick Aubameyang. K němu se ještě přidali De Jong a Pedri.

Elche - Vallecano 2:1 (0:0)

Branky: 76. Carillo, 84. Ponce - 52. Fran Garcia

Granada - Villarreal 1:4 (0:2)

Branky: 61. Milla (z pen.) - 35., 39. a 81. (první a třetí z pen.) Danjuma, 90 (+6). Gomez

Osasuna- Atletico Madrid 0:3 (0:1)

Branky: 3. Joao Felix, 59. Suarez, 89. Correa

Cadiz - Getafe 1:1 (1:1)

Branky:  45 (+2). Negredo - 6. Mayoral

Real - Alaves 3:0 (0:0)

Branky: 63. Asensio, 80. Vinicius Jr., 90 (+1). (z pen.) Benzema

Espaňol Barcelona - FC Sevilla 1:1
Branky: 50. Darder - 36. Mir