Pět událostí ligového kola: Hübschman nejstarším střelcem jen na chvíli, Van Buren pokračuje ve výborné sérii a duel Sparty opět se 7 góly za půli

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Tomáš Hübschman se na den stal nejstarším střelcem historie FORTUNA:LIGY, o úvodní branku v utkání proti Baníku Ostrava ale nakonec přišel. Poprvé v dresu Viktorie Plzeň skóroval Roman Květ, ve vynikající sérii pokračuje Mick van Buren a hlavní událostí 19. kola je dozajista střelecká exploze Sparty. Tu v derby odnesla Bohemka.

Květ si otevřel střelecký účet u mistra

Kouč Michal Bílek chválil svou novou posilu už po minulém utkání s brněnskou Zbrojovkou, po nedělním utkání ale musí být doslova nadšen.

Právě Roman Květ totiž byl ústřední postavou vítězného střetnutí s Českými Budějovicemi. Odchovanec Příbrami si ve 12. minutě otevřel střelecký účet u mistra a těsně před hodinou hry svou druhou trefou rozhodl o výhře poměrem 2:1.

Květ se tak dostal už na jedenáct ligových branek a dělí se o vedení s Jakubem Řezníčkem z Brna a Mickem van Burenem ze Slavie. „Je to má první sezóna s dvouciferným počtem branek. Doufám, že v tom budu pokračovat, abych se mohl poprat o korunu pro krále střelců," hlásil po povedeném střetnutí bývalý rozdílový hráč Bohemians 1905.