Pět událostí ligového kola: Hübschman nejstarším střelcem jen na chvíli, Van Buren pokračuje ve výborné sérii a duel Sparty opět se 7 góly za půli

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Tomáš Hübschman se na den stal nejstarším střelcem historie FORTUNA:LIGY, o úvodní branku v utkání proti Baníku Ostrava ale nakonec přišel. Poprvé v dresu Viktorie Plzeň skóroval Roman Květ, ve vynikající sérii pokračuje Mick van Buren a hlavní událostí 19. kola je dozajista střelecká exploze Sparty. Tu v derby odnesla Bohemka.

Střídání se šťastnou rukou. Šest střelců, sedm bodů

Hned šest ligových hráčů dokázalo v 19. kole FORTUNA:LIGY skórovat z pozice náhradníka. Nejšťastnější ruku měl jednoznačně Jindřich Trpišovský. Díky gólům střídajících Ewertona a Micka van Burena zvítězila Slavia nad Zbrojovkou Brno 2:0.

Tetelit blahem se rozhodně mohl i Martin Svědík, i když ten vítěznou branku střídajícího Ondřeje Mihálika sledoval už jen z tribuny, jelikož byl šest minut předtím vyloučen. Spokojen mohl být také Václav Jílek, domácí bod s Hradcem Králové mu zajistil záložník Jan Vodháněl, který si v té chvíli zapisoval patnáctou minutu na hřišti.

Podruhé v řadě se z pozice střídajícího hráče prosadil útočník Sparty Martin Minčev, jeho trefa znamenala definitivní stvrzení jasného vítězství Sparty v derby nad Bohemians 1905.

Jediným nespokojeným střídajícím střelcem je devatenáctiletý syn teplické legendy Tomáše Vachouška, Tadeáš. Ten ve Zlíně skóroval po čtrnácti minutách pobytu na hřišti, těsné prohře 2:1 ale nakonec nezabránil.

Kvintet nejdražších hráčů první české ligy? Dominance SKS!