Pět událostí ligového kola: Hübschman nejstarším střelcem jen na chvíli, Van Buren pokračuje ve výborné sérii a duel Sparty opět se 7 góly za půli

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Tomáš Hübschman se na den stal nejstarším střelcem historie FORTUNA:LIGY, o úvodní branku v utkání proti Baníku Ostrava ale nakonec přišel. Poprvé v dresu Viktorie Plzeň skóroval Roman Květ, ve vynikající sérii pokračuje Mick van Buren a hlavní událostí 19. kola je dozajista střelecká exploze Sparty. Tu v derby odnesla Bohemka.

Sedm gólů za druhý poločas? Naposledy před třiadvaceti lety

V posledním utkání kola mezi Bohemians 1905 a Spartou Praha se děly až neuvěřitelné věci! K vidění byl neuznaný gól, tři penalty a celkově osm vstřelených branek. Z vysokého vítězství 2:6 se radovali hosté, ti navíc zavzpomínali na nedávnou historii.

Druhá půle totiž nabídla sedm branek a něco podobného se naposledy stalo v ligové sezoně 2020/21, kdy Sparta v posledním domácím utkání ligové soutěže zvítězila nad Brnem 6:1 a všechny branky padly v úvodní pětačtyřicetiminutovce.

Druhý poločas se sedmi góly viděli diváci naposledy před třiadvaceti lety a opět u toho byla Sparta. Tehdy ale Pražané podlehli Vítkovicím 4:5.

Jednu nepříjemnou statistiku zlomili i domácí. Po pětatřiceti letech proměnila Bohemka proti Spartě pokutový kop. Postaral se o to Aleš Čermák a ukončil dlouhé čekání na úspěšnou penaltu. Posledním úspěšným exekutorem byl 20. srpna roku 1988 Pavel Chaloupka, účastník světového šampionátu 1982 ve Španělsku.