Hartig rozhodl šlágr slovenské ligy

Český útočník Lukáš Hartig rozhodl gólem sobotní šlágr 19. kola slovenské fotbalové ligy. Artmedia Bratislava díky trefě bývalého sparťana dokonala obrat v utkání s vedoucím týmem soutěže Trnavou a zvítězila 2:1.

Slovenský účastník Ligy mistrů, který má v milionářské soutěži dvě kola před koncem základních skupin stále naději na postup a který spoléhá i na trio českých fotbalistů, prohrával od desáté minuty po brance Kožucha a až po přestávce vrátil bratislavský celek do zápasu Obžera.

Hartigova chvíle přišla deset minut před koncem a jeho gól přiblížil třetí Artmedii k lídrovi na dosah. Trnava má už jen o tři body víc. Druhý je se stejným bodovým ziskem jako lídr Ružomberok, který porazil 3:1 Inter Bratislava díky třem zásahů z poslední desetiminutovky.

Svěřenci Františka Komňackého prohrávali od 26. minuty, ale v závěru nejprve český obránce Jiří Pospíšil vyrovnal a Sapara s Urbanem v závěrečných desítkách sekund zajistili favoritovi výhru nad posledním celkem soutěže.

Trenčín rozhodl o svém vítězství 1:0 v Banské Bystrici už v první minutě, kdy se proti svému bývalému týmu prosadil někdejší olomoucký útočník Fabuš. Hosté těsný náskok udrželi přesto, že od 75. minuty hráli v deseti.