Rána pro Žižkov. Ztratil dvougólové vedení a ve druhé lize zůstal předposlední

Fotbalisté Žižkova se v nedělním utkání 20. kola druhé ligy dočkali velkého zklamání. Ztratili totiž proti olomoucké rezervě dvoubrankové vedení a po remíze 2:2 zůstali v tabulce na sestupovém předposledním místě. Za Hanáky se po změně stran dvakrát prosadil Jáchym Šíp a jeho tým se posunul na devátou příčku.

O záchranu bojující Viktorku trápila především bídná ofenziva, neboť v předchozích pěti soutěžních duelech skórovala dohromady pouze dvakrát. To se projevilo i v minulém zápase s rozjetou Duklou, proti níž si Žižkov zapsal do statistik jediné zakončení a těsně padl. Naopak olomoučtí mladíci ve třech jarních střetnutích posbírali hned šest bodů, přičemž naposledy si vyšlápli na kometu podzimní části z Vyškova.

Kostrbatý úvod utkání z obou stran poprvé oživil v 10. minutě hostující Dele Israel. Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči a z první těsně minul levou tyč viktoriánů. Na jeho pokus vzápětí navázal Jan Fiala, který se ocitl sám před Pavolem Bajzou. Z bezprostřední blízkosti však nedokázal skórovat. Promarněné šance hostů tak využil Augusto Batioja. Ten si našel přízemní centr Davida Sixty z pravé strany a v 19. minutě poslal Viktorku do vedení. O 10 minut později navíc vybojoval pokutový kop, jenž proměnil Jiří Sodoma, a znovu tak rozveselil domácí fanoušky. Úspěšnou úvodní půlhodinu Pražanů mohl dovršit svým druhým gólem Sodoma, na brankáře Tomáše Digaňu ale tentokrát nevyzrál.

Kritika i sprostá slova. Opora Vyškova po další ztrátě neskrývala zklamání. Teď, nebo nikdy, velí

Iniciativu druhé půle převzali Hanáci, kteří do ní vstupovali s dvougólovým mankem, a jejich snažení poprvé přineslo ovoce v 57. minutě. Po centru zprava se nepohodla obrana viktoriánů a opomenutý Šíp na zadní tyči neměl problém umístit balon do odkryté branky. O několik minut později bylo srovnáno. Po dalším závaru ve vápně domácích se nejlépe zorientoval opět Šíp a hlavou si připsal druhý gól v utkání. Následně upadl duch zápasu do sisyfovské melancholie, kdy se oba celky marně snažily o strhnutí výsledku na svou stranu. Často jim ale chyběla kvalita v předfinální fázi, a tak už k další změně skóre nedošlo.

20. kolo druhé ligy:
Viktoria Žižkov - Olomouc B 2:2 (2:0)
Branky:
19. Batioja, 29. Sodoma - 57. a 69. Šíp. Rozhodčí: Volek - Žurovec, Kotalík. Bez karet. Diváci: 1266.