Rezerva Olomouce potvrdila formu a před vlastním publikem získala skalp béčka Sparty

Fotbalisté rezervy Sigmy Olomouc zvítězili na domácí půdě nad B-týmem pražské Sparty ve 28. kole Fortuna národní ligy 3:1. Hanáci v utkání, ve kterém byl věkový průměr základních sestav necelých 21 let, těžili ze své aktivity hned v úvodu, když po chybné rozehrávce brankáře akci zakončil Jan Fiala. Vítězství dokázala Modrá lavina stvrdit ještě před přestávkou po dvou přesných trefách Nigerijce Yunusy Muritaly. Sigma nakonec nedokázala udržet páté čisté konto v řadě, poněvadž se v závěru prosadil Lukáš Penxa.

Fantastickou formu protáhl rezervní tým Sigmy i v minulém kole na hřišti Vlašimi, kde Hanáci zvítězili s přehledem 3:0. Pro svěřence Tomáše Janotky to tak byla již sedmá výhra v řadě, přičemž v této náramné sérii až v pěti případech neinkasovali. Spanilou jízdu přijeli zastavit mladíci Sparty, kteří se ovšem po remíze s poslední Kroměříží a prohře s Líšní nenacházeli v ideálním rozpoložení.

Diváci na Andrově stadionu byli svědky vyrovnaného úvodu utkání, ve kterém si oba aktéři střídali zápasové otěže. Po 10 odehraných minutách se k zajímavému individuálnímu průniku odhodlal Dele Israel. Jeho dalekonosný projektil ovšem otestoval pouze pevnost brankové konstrukce. Hanáky to však mrzet nemuselo, neboť hned ve 22. minutě potrestali minelu hostujícího brankáře a díky přesné ráně Fialy šli do vedení. Kolabující obrana Sparty dostala další tvrdý direkt o chvíli později. Po vynikající přihrávce uklízel do prázdné branky Muritala. Gólové hody nebraly konce a nenasytní olomoučtí mladíci ještě před koncem prvního poločasu přidali třetí zásah, a to opět z kopačky Muritaly.

I přes nepříznivé skóre Pražané nesložili zbraně a po změně stran si počínali velice aktivně. Ve velké příležitosti se ocitl Daniel Michl, který tečoval centrovaný balon na olomouckou branku. Nicméně Jan Koutný si s ním bez větších problémů poradil. Výrazné zlepšení Rudým nakonec přineslo alespoň gól. Pátá nejlepší defenziva v soutěži mohla oslavit čtvrtý čistý štít za sebou, ale proti byl Penxa, který se ve druhé nastavené minutě dostal k odraženému balonu a snížil na konečných 1:3.

Rezerva Sigmy tak dotáhla zápas k osmému vítězství v řadě. Oba cely sehrají předposlední zápas sezony 19. května. Hanáci zavítají do Chrudimi, Pražané změří na domácí půdě síly s Vlašimí.

FNL - 28. kolo:

Sigma Olomouc B - Sparta Praha B 3:1 (3:0)

Branky: 33. a 43. Muritala, 22. Fiala - 90.+2 Penxa. Rozhodčí: Kotala - Kotík, Dresler. ŽK: Muritala, Fiala, Elbel (všichni Olomouc). Diváci: 575.