Sparta má za sebou snový vstup do Ligy mistrů! Nad Salcburkem vyhrála rozdílem třídy, nasázela mu tři góly

Fotbalisté Sparty mají za sebou vstup snů do hlavní fáze Ligy mistrů. Ve středu večer na vyprodané Létné vyhráli nad rakouským Salcburkem jasně 3:0. Letenští vedli už v poločase o dvě branky. Góly pražského týmu zaznamenali Kairinen, Olatunji a Laci.

Letenští vstoupili do zápasu ve velkém stylu a hned ve druhé minutě šli do vedení. Do velké šance se dostal Lukáš Haraslín, který donutil Janise Blaswicha k zákroku. Ten míč vyrazil, ale pouze pod nohy Kairinena, který pohotově balon do branky dorazil a v ochozech vypukla obrovská euforie. Možnost zdvojnásobit náskok měl v 15. minutě Olatunji, kterého vybídl centrovaným míčem Angelo Preciado. Nigerijec však hlavou nedokázal zamířit mezi tři tyče.

Poté převzal otěže zápasu Salzburg, ten si ale i přes herní převahu nedokázal vypracovat zajímavější příležitost a naopak z protiútoků hrozili spíše sparťané. Po úseku zápasu bez velkých šancí se zničehonic ve 42. minutě ocitl za obranou Salzburgu Olatunji a povedenou volejí poslal domácí do dvougólového vedení. V nastaveném čase se Bobby Clark z přímého kopu pokusil snížit vedení Pražanů, ze slibné pozice však přestřelil. Za bouření sparťanských fanoušků tak šly týmy do šaten za stavu 2:0.

Po změně stran se Rakušané opět pokoušeli o snížení nepříznivého stavu, jenže v 58. minutě se na Letné znovu bouřlivě slavilo. Olatunji fantasticky vybojoval míč a postupoval sám na branku. Před Blaswichem si ještě všiml volného Laciho, balon mu nabídl a albánský záložník do prázdné branky zvyšoval již na 3:0. Bezzubý Salzburg se trápil dál a chyb od zadáků přicházelo více a více. Jednu z nich málem využil v 78. minutě Ermal Krasniqi, z bezprostřední blízkosti však nedokázal míč uklidit do branky.

Liga mistrů, hlavní fáze

SPARTA - SALCBURK 3:0 ONLINE ZE ZÁPASU ZDE

Branky: 2. Kairinen, 42. Olatunji, 58. Laci. Rozhodčí: Obrenovič - Praprotnik, Kordež - Kajtazovič (video, všichni Slovin.). ŽK: Vitík - Gourna-Douath. Diváci: 17 620.
Sparta: Vindahl - Vitík, Panák, Zelený - Preciado, Kairinen, Laci (83. Sadílek), Wiesner (71. Ryneš) - Birmančevič, Haraslín (71. Krasniqi) - Olatunji (64. Rrahmani). Trenér: Friis.
Salcburk: Blaswich - Dedič, Piatkowski, Blank, Mellberg (46. Diambou) - Capaldo, Bajčetič (83. Ratkov), Clark (66. Gourna-Douath) - Nene (57. Daghim), Yeo (57. Konaté), Gloukh. Trenér: Lijnders.

Boloňa - Šachtar Doněck 0:0
Rozhodčí: Saggi (Nor.).

Poučí se Sparta v zápase se Salcburkem ze dvou výprasků s Liverpoolem?