ONLINE: Sparta vede zásluhou Vitíka v Budějovicích, Sigma díky Klimentovi nad Duklou. Boleslav ztratila za remízu s Pardubicemi

Čtyřmi zápasy pokračuje 9. kolo Chance Ligy. Pražská Sparta vede v Českých Budějovicích díky gólu Martina Vitíka z 11. minuty 1:0 a Sigma Olomouc vede od 1. minuty zásluhou gólu nejlepšího ligového střelce Jana Klimenta 1:0 nad pražskou Duklou. V 18:30 pak Liberec přivítá na svém hřišti Bohemians 1905. Mladá Boleslav se rozešla smírně 2:2 s Pardubicemi.

Boleslav ztratila za remízu s Pardubicemi

Pardubice sice vedly v Mladé Boleslavi zásluhou gólu Tomáše Zlatohlávka z 8. minuty, ve 35. minutě však vyrovnal Tomáš Ladra a tři minuty po pauze skóre otočil Vasil Kušej. V 65. minutě však dal výsledku konečnou podobu bývalý hráč Boleslavi Ladislav Krobot.

Ačkoliv oba týmy před zápasem dělily pouhé tři body, domácí Mladá Boleslav do utkání vstupovala jako favorit. Výhra mohla Středočechy posunout do nejlepší šestky a doma k tomu měli dobré předpoklady. Ze tří ligových utkání před vlastními fanoušky ztratili body pouze jednou a to po prohře proti silné Slavii. Naopak Pardubice pod vedením Jiřího Saňáka chtěly na půdě Boleslavi získat body a posunout se z nelichotivé 14. pozice.

Utkání začalo velmi aktivně z obou stran a hned v osmé minutě se měnilo skóre. Hostující Tomáš Zlatohlávek předvedl parádní individuální akci, s míčem protancoval až k brance Matouše Trmala a s přehledem ho uklidil do sítě. Mladá Boleslav se po inkasovaném gólu snažila o rychlé vyrovnání, jenže okamžitý tlak k odpovědi nevedl.

Překonat pardubického gólmana Jana Stejskala dokázal až ve 35. minutě Tomáš Ladra, který se z voleje opřel do balonu a vstřelil svůj druhý ligový gól v sezoně. Druhý poločas začal stejně ostře jako ten první a tentokrát rychle udeřila Boleslav, která se hned po třech minutách dostala do vedení. Obraně Pardubic utekl rychlonohý Vasil Kušej, prohodil míč okolo Jana Stejskala a dopravil balon do prázdné branky.

Chorý se proti Plzni prosadil a Slavia pohodlně zvítězila. Baník udolal Teplice, důležitá výhra i pro Karvinou

Svou chybu Jan Stejskal napravil o několik minut později, když v 62. minutě tváří v tvář skvěle vychytal Daniela Marečka a udržel pardubické šance na body. A hosté se této šance chytili. V 66. minutě se z rohového kopu prosadil Ladislav Krobot a srovnal stav utkání na 2:2. I přes snahu domácích strhnout utkání na svou stranu a vstřelit vítězný gól se již skóre neměnilo.

Pardubice si tak z Lokotrans Arény odvezly velmi cenný bod za remízu. Naopak Mladá Boleslav s výsledkem vzhledem k herní převaze spokojená nebyla. V dalším ligovém kole Středočeši zavítají na půdu Plzně, kde se pokusí překvapit místní Viktorii. Pardubice se zase představí na domácí půdě proti tabulkovým sousedům z Teplic.

9. kolo Chance Ligy:

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 2:2 (1:1)
Branky: 35. Ladra, 48. Kušej - 8. Zlatohlávek, 65. Krobot. Rozhodčí: Hocek - Machač, Leška - Berka (video). ŽK: Mareček - Lurvink, Noslin. Diváci: 2277.
M. Boleslav: Trmal - Donát, Suchý, Králik - Kostka, Matějovský (60. Mareček), Vydra, Fulnek - Kušej, Ladra - Jawo (61. Pulkrab). Trenér: Brännström.
Pardubice: Stejskal - Surzyn, Noslin (84. Jindra), Lurvink, Šehič - Vacek (64. Darmovzal), Simon - Leipold (36. Míšek), Solil, Patrák (64. Krobot) - Zlatohlávek (64. Zifčák). Trenér: Saňák.

15:30 Olomouc - Dukla, České Budějovice - Sparta,

18:30 Liberec - Bohemians 1905.