Ostrava porazila druholigovou Opavu

Baník Ostrava porazil v přípravném utkání druholigovou Opavu 3:0. Na umělé trávě v Kravařích se dvakrát trefil útočník Lukáš Magera, který tak v předstihu oslavil čtvrteční 25. narozeniny. Navíc přihrál na třetí gól Adamu Varadimu.

Baník nastoupil do slezského derby bez řady opor, trenérovi Karlu Večeřovi chyběli Svěrkoš, Bystroň, Lukeš, Vašek, Tomašák, Zeher, Čoupek a Bolf. Přesto Ostravané v utkání jasně dominovali.

Klíčový první gól vsítil po chybě opavské obrany Magera a nasměroval svůj celek k hladkému vítězství. Další velké šance měli v prvním poločase ještě Otepka, Rajtoral a Tchuř, vedení Baníku však nezvýraznili.

O přestávce ostravský tým prostřídal sestavu, přesto soupeře dál jednoznačně přehrával. V 51. minutě se podruhé trefil Magera, který pak ještě přihrál na třetí gól střídajícímu Varadimu. Navíc v 79. minutě nastřelil Mičola břevno.

Večeřa si pochvaloval značný posun v organizaci hry oproti prvnímu utkání přípravy se Slováckem. "Tam jsme dělali chyby, které soupeř trestal. Dneska byla naše hra urovnanější, kompaktnější a navíc i efektivnější. Bylo to také tím, že i noví kluci, kteří s námi jsou, si na sebe více zvykli," uvedl Večeřa na klubovém webu.