Krč hodinu trápila Teplice

Takřka hodinu trápila druholigová Krč třetí celek nejvyšší soutěže z Teplic. Severočeský tým, který přijel do Děčína bez útočníka Juna i trenéra Rady, nasměroval k jasné výhře až střídající Mareš. Po jeho dvou brankách si Teplice nakonec připsaly v přípravném utkání vysokou výhru 5:1.

Teplice se na poslední chvíli rozhodly odehrát utkání namísto původně plánovaného pražského Kačerova na umělé trávě v Děčíně. Příslib kvalitního fotbalu nalákal na Městský stadion slušnou návštěvu, která od začátku sledovala vyrovnaný zápas a bojovný výkon pražského celku.

Po 20 minutách ale Hesek sklepl dlouhý míč pro Vondráška, jehož vzápětí stáhl jeden z obránců a Doležal se z nařízené penalty nemýlil. Více však Teplickým běhaví hráči Krče dlouho nedovolili.

Obraz hry se změnil až po přestávce. Nepřítomného trenéra Radu zastupující Zdeněk Klucký poslal do hry náhradníky, kteří se chtěli předvést. Postupně přidali na agresivitě a začali se dostávat do řady slibných příležitostí.

Na Kleinovu trefu hlavou po přímém kopu ještě odpověděl krčský Jedinák, pak už ale začal na hřišti řádit teplický Mareš. Nejprve po brejku přehodil vybíhajícího brankáře a v 74. minutě svým druhým gólem v utkání dal výsledku konečnou podobu.

Výsledek:

FK Teplice - Sparta Krč 5:1 (1:0)
Branky: 58. a 74. Mareš, 20. Doležal z pen., 53. Klein, 71. Benát - 54. Jedinák. Diváci: 400.

Sestava Teplic: Slavík (46. Belic) - Vidlička, Lukáš (46. Merzič), Rosa, Vieira (46. Koukal) - Štohanzl (46. Kaufman), Sabou (46. Klein), Doležal (46. Benát), Gašparík (46. Veverka) - Hesek (46. Smejkal), Vondrášek (46. Mareš). Trenér: Klucký.

[ 16.1.2008 - ČTK | Foto: František Skácel ]