Nedvědův gól Juventus nezachránil

První zápas osmifinále Ligy mistrů zvládla ve středu nejlépe Barcelona, která na Stamford Bridge porazila Chelsea 2:1. Juventus zachránili od blamáže na hřišti Werderu Brémy Pavel Nedvěd a David Trezeguet, ale Italové přesto prohráli 2:3.

V nejsledovanějším utkání večera nedokázala Chelsea doma přehrát Barcelonu a sen o čtvrtfinále se Mourinhovi a jeho svěřencům rozplývá. Přestože Blues hráli od 37. minutě oslabeni o vyloučeného Asiera del Horna, dostali se do vedení po vlastní brance Thiaga Motty. Kapitán londýnského týmu John Terry si ovšem v 72. minutě také dal vlastní gól a osm minut později definitivně rozhodl ostrostřelec Samuel Eto´o. Daleko lepší pozici před odvetou má tedy Barcelona.

Hosté od počátku Chelsea příliš nedovolili a na špatném terénu utkání kontrolovali. Po vyloučení del Horna, který vrazil do Messiho, cítili domácí křivdu jako loni, kdy ve vzájemném souboji viděl červenou kartu Drogba. Před prvním gólem rozehrál Lampard přímý kop a Motta si kolenem srazil míč do vlastní sítě. Podobný moment se ale v 71. minutě odehrál na druhé straně. Trestný kop rozehrál Ronaldinho a Terry nešťastně hlavičkoval za Čechova záda. Jediným, kdo se trefil do sítě soupeře, byl nakonec (hlavou) Eto´o.

Oslabený Ajax byl blízko vítězství

Interu se nedaří, prosadit se už několik týdnů nemůže hlavní střelecká hvězda černomodrých Brazilec Adriano - přesto dokázal vybojovat cennou remízu. Ajax (oslabený o střelce Wesley Sneijdera i o české hráče Grygeru a Galáska) byl ovšem vítězství velmi blízko. V 16. minutě se trefil Klaas Jan Huntelaar a o pouhé čtyři minuty později Mauro Rosales. Těsně po přestávce snížil Dejan Stankovič a až v 86. minutě vyrovnal Julio Ricardo Cruz.

Juventus se na hřišti Werderu trápil - domácí s uzdraveným Klosem odehráli zejména v ofenzivě skvělou partii - a od 39. minuty prohrával po gólu Christiana Schulze. Pavel Nedvěd v 73. minutě z šestnáctky vyrovnal a David Trezeguet posunul deset minut před koncem favorita do vedení. Zdálo se, že černobílí přes nepříliš přesvědčivý výkon kráčejí jistě za postupem. Bojovný Werder však utkání v závěrečných minutách otočil. V 87. minutě dodal duelu nový náboj Tim Borowski a v 90. rozhodl francouzský špílmachr Johan Micoud.

Poslední zápas Glasgow Rangers s Villarealem skončil remízou 2:2. Skotskému klubu zkomplikoval situaci hned na začátku Dado Pršo, který v šestnáctce sáhl na míč rukou a Riqulme proměnil penaltu. Dán Lövenkrands vyrovnal, ale Uruguayec Forlán posunul hosty opět do vedení. Konečný výsledek stanovil další vlastní gól. Za záda vlastního gólmana se trefil Peňa.